Baigėsi „Gintaro lašų“ jaunųjų kūrybos konkursas

Baigėsi „Gintaro lašų“ jaunųjų kūrybos konkursas

2006-aisiais skelbtas „Gintaro lašų“ jaunųjų kūrybos konkursas baigėsi.

Norisi pasidžiaugti: konkurse dalyvavo išties nemažai stiprių autorių, netolimoje ateityje galinčių sėkmingai įsitvirtinti lietuvių literatūroje.

Truputis statistikos: konkursui kūrybą pateikė 48 autoriai iš visos Lietuvos.

Kaip jau įprasta literatūriniuose konkursuose, ir šįkart vyravo poezija, nors netrūko ir įdomesnių prozos bandymų.

Iš šių 48 kandidatų buvo atrinkta devyniolika – jų kūryba buvo verta publikacijų ir įdėmaus skaitytojo žvilgsnio. Taigi konkurencija buvo tikrai nemaža. Beje, buvome tiesiog priversti gerokai viršyti savo limitus: planavome spausdinti dvylika autorių, tačiau ranka nekilo gerus tekstus įkalinti stalčiuje…

Štai tie devyniolika autorių, iš kurių komisija privalėjo atrinkti penkis pačius geriausius. Visiems jiems – mūsų padėka, jie jos tikrai nusipelnė: Jurgita Jasponytė, Mingailė Vaida Apulskytė, Emilis Milkevičius, Viktorija Ivanova, Vaida Balbieriūtė, Laura Varslauskaitė, Evelina Preisegolavičiūtė, Paulius Kliševičius, Rūta Burbaitė, Aušra Kaziliūnaitė, Liudas Statkevičius, Aistė Mišinytė, Gabija Kalaušytė, Ieva Astromskaitė, Alvinas Urniežius, Odeta Butkutė, Gediminas Bytautas, Jolanta Tumasaitė, Aurelija Račkauskaitė.

Belieka įvardinti tuos geriausiuosius iš geriausiųjų, kurie bus apdovanoti piniginiais prizais. Su malonumu pristatome:

Pirmoji vieta – Didysis prizas – Rūta Burbaitė (g.1988):

„Gimiau ir augau Dzūkijoje, Alytuje. Ten 2005 m. baigiau Jotvingių gimnaziją. Šiuo metu esu aštuoniolikmetė Vilniaus universiteto antrakursė. Gyvenu sostinėje, studijuoju lietuvių filologiją ir naująją graikų kalbą. Poetiniai bandymai prasidėjo vienuoliktoje klasėje, tęsiasi iki šiol. Per tuos spalvingus trejus metus būta įvairių literatūrinių konkursų, kai kuriuose iš jų lydėjo sėkmė. Mieliausia pergalė man – pirmoji vieta pernai vykusiame 27-ajame VU Filologijos rudenyje. Šiaip domiuosi ne tik literatūra (nors ji man – favoritė), bet ir teatru bei kinu. Mėgstu XX amžiaus vidurio muziką, prancūzų bei latvių kalbų skambesį, labradorus ir savo gimtą miestą.“

Antroji vieta – Emilis Milkevičius (g. 1984):

Vilnietis.2002 m. baigė gimnaziją ir tais pačiais metais įstojo į Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetą. Jame mokėsi 2002-2005 m., po to pakeitė specialybę ir pradėjo studijuoti Filologijos fakultete klasikinę filologiją.

Trečioji vieta – Liudas Statkevičius (g. 1981):

„Gimiau Kaune. Vėliau darsyk gimiau Vilniuje, čia ir užaugau. Niekad negalvojau apie žodžius. Jie – tiesiog paprastas kalbėjimas.Taip ir gyvenu. Keičiasi tik miestai, žodžiai ir prasmės.“

Ketvirtoji vieta – Paulius Kliševičius (g.1983):

Studijavo Klaipėdos universitete žurnalistiką. Po keleto praktikų vietiniuose dienraščiuose ir užsienio žiniasklaidoje jis apsisprendė keisti studijų kryptį. Dabar palengva toj pačioj Klaipėdoj studijuoja politikos teorijas (magistrantūrą) ir retsykiais dalyvauja jaunųjų kūrėjų konkursuose. Tačiau apie rimtą rašymą kol kas negalvoja, nes manosi esąs per jaunas, nepatyręs ir publikai neturįs pasakyti absoliučiai nieko naujo…

Penktoji vieta – Jurga Jasponytė (g.1981):

“Esu Jurga (vadina mane Kate). Šiuo metu – Vilniuje (kadaise – Zarasuose). Dirbu Gedimino bibliotekoje (kažkada studijavau literatūrologiją). Kada nors važiuosiu į Rusijos šiaurę.“

by admin