Langas

 

Langas

 

Prisistatė tarptautinėje meno mugėje Vilniuje

 

Vilniuje, parodų ir konferencijų centre „Litexpo’, liepos 8-12 dienomis vykusioje pirmojoje Baltijos šalyse tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius-2009′ dalyvavo ir klaipėdiečiai.

Lietuvos meno galerininkų asociacijos surengtoje meno mugėje „ArtVilnius-2009′ prisistatė daugiau nei 100 meno galerijų ir kultūros įstaigų iš Lietuvos, kaimyninių Baltijos valstybių bei kitų pasaulio šalių. Lietuvos uostamiesčiui atstovavo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras „Kultūrpolis’, privati Baroti galerija ir Lietuvos dailininkų sąjungos „Klaipėdos galerija’.

Plačioje ir daugiasluoksnėje šiuolaikinio meno propaguotojų ir kūrėjų darbų panoramoje „Kultūrpolis’ pristatė savo penkerių metų veiklą ir uostamiesčio kultūros erdvę. Ją vizualiai ir virtualiai įkūnijo dokumentikos išklotinė – videofilmai, reportažinių fotografijų stendas, meno parodų ir projektų katalogai, taip pat portalas www.kultur-polis.lt ir kita vaizdinė medžiaga.

„Mugėje reklamavome mūsų programas, ypač meno rezidentūrą, ieškojome įdomių galerijų ir menininkų, kuriuos galėtume pasikvies -ti į svečius eksperimentiniams projektams, taip pat, kur galėtume išsiųsti „Kultūrpolio’ eksperimentatorius. Gerai, kad mugėje po vienu stogu galėjome sutikti visus – kritikus, galeristus, menininkus, žurnalistus, leidėjus. Puiki proga tarsi neįpareigojančiai pabendrauti meno kontekste. Labiausiai prie širdies buvo švedų galerija „Candy-land’ iš Stokholmo – jos socialinės meno akcijos, ekspromtai. Jai atstovavo bene dešimt žmonių, su jais malonu ir įdomu buvo pasišnekučiuoti. O dauguma galerijų pristatinėjo tapybą, šiaip tradicinį, kai kas – akivaizdžiai saloninį meną… Eksperimentatorių buvo nedaug, daug kas eksponavo baigtus objektus, o švedai bene vieninteliai, kurie viską „ant gyvo proceso buvo pastatę’, aktyviai komu-nikavo, jų ekspozicinis plotas išsiskyre spalvomis, dinamika, ekspre-sija,tokiumieluchaosu…’, – dalijosi įspūdžiais „Kultūrpolio’ direktorius menotyrininkas Ignas Kazakevičius.

LDS „Klaipėdos galerija’ į „Art Vilnius-2009′ nuvežė klaipėdiečių tapytojų Algimanto Jusionio (1954-2004) ir Liudviko Natale-vičiaus drobes. Galerijos direktorė Violeta Jusionienė nesigailėjo nuvykusi į sostinę: „Labai įdomus renginys, jaučiausi kaip žuvis vandeny. Svarbiausia – paskleidė-me žinią apie mus. To tikrai reikėjo, nes net vilniečiai ir kauniečiai apie „Klaipėdos galeriją’ tik dabar sužinojo ir „atrado’ L.Natalevičiaus tapybą. Lietuviams pardaviau tris jo paveikslus. Nepastebėjau, kad visos galerijos aktyviai prekiautų. Besidominčiųjų dailininkais ir menu – daug, bet įsigyti jų kūrinių neskuba. Tiesa, iš indų ir latvių labai pirko darbus. Pasikeitėme kontaktais su latviais ir armėnais, dviem prancūzų galerijomis. Nesame mes tam Paryžiui labai įdomūs… Vienas prancūzų dailininkas mūsų galerijai siūlė savo darbus – ne parodą, o kad paimtume ir parduotume’.

Dailininko keramiko Isroildžo-no Baroti’o galerija tarptautinėje meno mugėje pristatė tapytojų Jono Švažo (1925-1976), Danieliaus Rusio, Ryčio Martinionio, Virginijaus Viningo, fotomenininko Remigijaus Treigio darbus. Galerijos savininkas džiaugėsi, kad ekspozicija susilaukė didelio mugės lankytojų, tarptautinių meno ekspertų, galerininkų, kolekcininkų, meno kritikų ir net muziejininkų dėmesio. „Pirmąsyk dalyvavome tokiame renginyje – įdomu pamatyti, kokia šiuolaikinio meno rinka, kaip dirba kitos galerijos. Ir mums – gera reklama. Užmezgėme ryšius su vokiečiais, kaliningradiečiais, latviais, baltarusiais, ukrainiečiais’, – pasakojo iš meno mugės grįžęs I.Baroti’s.

 

Į Palangą sugrįš akordeono muzikos festivalis

Džiazo improvizacijos, originali šiuolaikinė ir lengvoji-estra-dinė muzika, klasikinių transkripcijų pavyzdžiai – tai savaitę Palangoje vyksiančio akordeono festivalio veidas.

Tradicinį tarptautinį akordeono festivalį ir seminarą-praktiku-mą „Palanga – 2009′ liepos 31 -rugpjūčio 6 dienomis rengia Lietuvos akordeonistų asociacija su Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA).

Festivalio koncertuose muzikuos kylančios žvaigždės, perspektyviausi jaunosios kartos akordeonistai Nikola Pekovicius iš Serbijos, Svetlana Boreiko iš Baltarusijos, Ghenadie Rotari iš Moldovos, atlikėjas ir kompozitorius iš Rusijos

Viktoras Novikovas, M.Čerepanino ir M.Bulda’os duetas iš Ukrainos, „Fantini Akord quintet’ iš Lenkijos, lietuvių akordeonistų ansambliai „Chill’out’ ir „Subtilu-Z’, BSM trio ir solistė Gintarė Skė-rytė, LMTA studentai, kvintetas „Acco-team’ ir Martynas Levickis. Taip pat festivalyje pasirodys Šiaulių konservatorijos bei Šiaulių krašto akordeonistai, įvairių šalies bei tarptautinių konkursų laureatai iš Vilniaus, Kauno, Garliavos meno ir muzikos mokyklų.

Šiemet į renginį pakviesti akordeono muzikos srityje pripažinimą pelnę pedagogai, kurie praves meis -triškumo pamokas, skaitys metodinius pranešimus aktualiausiomis temomis. Seminare dirbs profesoriai ir lektoriai iš Serbijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos ir LMTA: Mil-janas Bjeleticius, Elwira Sliwkie-wicz-Cisak, V.Novikovas, Mironas Bula, Eduardas Gabnys, Ričardas ir Raimondas Sviackevičiai.

Seminaro metu bus suburti jungtinis akordeonistų orkestras (vad. prof. Ričardas Sviackevičius, dirig. Rita Auksoriūtė) ir ansambliai, kuriuose galės groti visi pageidaujantys mokytojai akordeonistai, entuziastai ir pažengę mėgėjai, vyks atviros meistriškumo pamokos, aranžavimo, instrumentavi-mo ir dirigavimo konsultacijos, bus skaitomi metodiniai pranešimai.

Seminaras vyks tradicinėje erdvėje – Palangos S.Vainiūno muzikos mokykloje, o akordeono festivalio koncertai šiemet vakarais skambės ne tik jos salėje, bet ir Palangos kultūros centre „Ramybė’.

„Durų’ inf.

by admin