Aktorė šventė 80-metį

Trumpai

Aktorė šventė 80-metį

Liepos 26-ąją Klaipėdos dramos teatro veteranei Marijai Černiauskaitei-Barauskienei sukako 80 metų. Iš jų daugiau nei 50 aktorė atidavė scenai, sukurdama 123 vaidmenis. Jau su Džuljetos personažu W.Shakespeare’o „Romeo ir Džuljetoje” (1955) atsivėrė aktorės talento grožis. 1969 m. Just.Marcinkevičiaus dramoje „Mindaugas” ji sukūrė Mortos vaidmenį – vieną iškiliausių nacionalinio teatro istorijoje. O jos herojė R.Harvudo „Kvartete” (2003) įrodė, jog ir garbaus amžiaus sulaukus aktorystei senaties nėra, kad talentas neturi amžiaus. Už nuopelnus teatro menui 1975 m. aktorei suteiktas Lietuvos nusipelniusios artistės, 1986 m. – liaudies artistės garbės vardas, 2007 m. ji apdovanota Klaipėdos „Padėkos kauke”.

Teatras gastroliuos Palangoje

Tęsdamas seną ir gražią tradiciją, Klaipėdos dramos teatras rugpjūtį aplankys Palangą. Ten Senosios gimnazijos salėje palangiškiams bei miesto svečiams jis parodys įdomiausius bei naujausius savo spektaklius. Klaipėdos dramos teatro gastrolės Palangoje vyks rugpjūčio 4–20 dienomis. Jų metu klaipėdiečiai vaidins M.Gavrano komišką dramą „Viskas apie vyrus“ ir N.Saimono komediją „Saugokite Florą“ (rež. A.Lebeliūnas), E.Kišono tragikomediją „Ei, Džuljeta“ (rež. A.Vizgirda), E.E.Schmitto „Paleistuvį“, „Jausmų tektoniką“ ir J.Kesselringo komediją „Aršenikas ir seni nėriniai“ (rež. P.Gaidys), o gastroles užbaigs jau legendiniu tapusiu spektakliu – M.Gavrano „Viskas apie moteris” (rež. D.Tamulevičiūtė).

Pastatys Baltijos kelrodį

Užsienio reikalų ministerija, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Klaipėdos savivaldybė paskelbė atvirą idėjų konkursą menininkams, kviesdama juos sukurti Baltijos kelrodį Klaipėdoje, Šiaurės rage. Jis taps Baltijos jūros regiono šalių bendradarbiavimo simboliu ir kvies dažniau pagalvoti apie savo artimus kaimynus, stiprinti ryšius su jais. Baltijos kelrodį planuojama pastatyti šių metų rudenį. Jo idėjų projektus menininkai raginami teikti iki rugpjūčio 16 d. Konkurso nugalėtojas bus apdovanotas 3000 Lt autoriniu honoraru, antrosios vietos laimėtojas – 2000 Lt, trečiosios – 1000 Lt paskatinamaisiais prizais. Konkursą organizuoja UAB „Integrity PR“, registracija – el. paštu aiste@integrity.lt.

Laukia paraiškų parodoms

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmai (Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2) menininkus ir vaizduojamojo meno projektų kuratorius kviečia teikti paraiškas parodoms 2012 metais. Paraiškų formos, taisyklės ir patalpų planai skelbiami internete www.kulturpolis.lt. Paraiškos priimamos iki 2011 m. lapkričio 25 d. KKKC įkurtas 2005-aisiais. Vieną didžiausių meno centrų Lietuvoje sudaro parodų rūmai, tarptautinė meno rezidentūra ir meno dirbtuvės, kultūros portalas www.kulturpolis.lt. KKKC organizuoja tarptautinius ir respublikinius šiuolaikinio meno projektus, vykdo kultūros informacijos sklaidą, vysto kūrybines industrijas, pristatydamas savo ir kitų organizatorių projektus.

by admin