“Amber trip”: verslas ir kultūra

“Amber trip”: verslas ir kultūra

Tradiciškai gintaro šalimi vadinamoje, bet šio akmens neišgaunančioje Lietuvoje šiemet vasario 28 – kovo 2 dienomis surengta pirmoji tarptautinė gintaro ir juvelyrikos pa-roda “Amber trip-2004”. Gintaro meno ekspozicijoje savo kūrinius eksponavo šios srities menininkai, tarp kurių buvo ir klaipėdiečių. Įspūdingas papuošalų kolekcijas parodai “Amber trip-2004” pateikė uostamiesčio dailininkai juvelyrai Nikolajus Žoludevas, Vytautas Karčiauskas, Jurga Karčiauskaitė-Lago.

Viliojo gintaras

Kone 70 dalyvių, iš kurių apie 40 sudarė Lietuvos atstovai, į Vilniaus rotušę sutraukusi paroda tapo išskirtine dėl savo dėmesio juvelyrikai. “Amber trip” užėmė kone visą Vilniaus miesto rotušę, joje buvo eksponuojama apie 4 mln. litų, o gal ir dar didesnės vertės gintaro bei jo gaminių. Parodoje dalyvavo Rusijos, Lenkijos, JAV, Turkijos atstovai.

Lietuviškajai “Amber trip” parodai pavyko prisivilioti ir Kaliningrado gintaro gamyklą “Jantarnyj”, kuri valdo apie 90 procentų rytiniame Baltijos jūros pakraštyje esančių gintaro klodų. Ši gamykla yra svarbi žaliavos tiekėja Lietuvai. Mūsų šaliai priklausančioje Baltijos jūros pakrantėje gintaro išmetama per audras ir jis yra renkamas, tačiau pramoniniu būdu šalis jo neišgauna.

Parodos rengėjai puoselėjo kelis tikslus – skatinti Lietuvos gintaro prekybos ir juvelyrikos verslą, vystyti tarptautinį bendradarbiavimą ir susidomėjimą unikaliomis Lietuvos gintaro apdirbimo tradicijomis, pristatyti pasauliui Lietuvos gintaro apdirbėjus ir padėti jiems susirasti naujų verslo partnerių bei rinkų.

Rengs kasmet

Ši paroda tapo originalių gintaro inkliuzų, papuošalų ir suvenyrų iš gintaro, spindinčių juvelyrinių dirbinių bei meno kūrinių švente. Ji buvo adresuota visiems besidomintiems gintaro pasauliu – dirbantiems gintaro bei juvelyrikos gamybos, apdirbimo bei prekybos srityse, taip pat kolekcininkams ir gintaro meno gerbėjams.

Parodoje dalyvavo ne tik komercinės gintaru prekiaujančios įmonės, bet ir menininkai, buvo parengta plati kultūrinė programa: demonstruojami Lietuvos menininkų kino filmai, pristatomos knygos ir madų kolekcijos.

“Amber trip-2004” metu vyko gintarui skirti seminarai ir konferencijos. Lietuvoje tradiciškai didelis susidomėjimas gintaru: čia yra įsikūrę gintaro muziejai bei galerijos, veikia gintaro apdirbimo, suvenyrų ir papuošalų gamybos įmonės, klesti prekyba gintaru. Todėl, atsižvelgdami į tradiciškai palankią situaciją, “Amber trip”  organizatoriai ateityje gintaro parodą numato rengti kasmet. “Jaučiamas labai didelis susidomėjimas, tačiau pirmais metais galimybė dalyvauti tokioje parodoje Lietuvoje vertintina daugiau kaip žvalgytuvės. Kitąmet tikimės mažiausiai dvigubai daugiau dalyvių”, – sakė parodos idėjos autorius Giedrius Guntorius.

ELTA ir „Klaipėdos“ inf.

by admin