Atidarė galeriją Vilniuje

Atidarė galeriją Vilniuje

„Parko galeriją“ nuo šiol galima rasti ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje.

Prieš ketverius metus įkūrusi meno galeriją Klaipėdos senamiestyje, jos savininkė dizainerė ir kultūros vadybininkė Eglė Kuzmienė nenurimo, kol dar vieną galeriją tokiu pat pavadinimu atidarė sostinėje, Užupyje.

Dukros idėją visokeriopai palaikė mama – tapytoja Onutė Paliukienė, pastaruoju metu daugiau laiko praleidžianti Vilniuje. Dukra yra ir naujosios galerijos direktorė, o mama tapo jos projektų vadove.

Praėjusį penktadienį „Užupio angelo“ (skulptoriaus Romo Vilčiausko kūrinys) pašonėje įsikūrusi „Parko galerija“ svetingai atvėrė duris sostinės gyventojams ir svečiams. Galerija šventė įkurtuves senosios architektūros pastate, kuriame turi dvi sales – 70 kv. m plotą menams eksponuoti. „Tai keliais metrais mažiau nei Klaipėdoje, bet kol kas vietos užtenka, kažkaip sutalpinome visus svečius, gausiai sugužėjusius į atidarymą“, – džiaugėsi E.Kuzmienė.

Atidarymo proga „Parko galerijoje“ sostinėje buvo pristatyti Klaipėdos, Vilniaus ir Kauno menininkų darbai. Vienoje salėje įkurdinta O.Paliukienės dvylikos naujausių paveikslų paroda „Vėjų gūsis iš Klaipėdos“, kitoje – bendra skulptūros, tapybos, grafikos, keramikos ir vitražo ekspozicija, kuri, anot galerijos direktorės, nuolat bus keičiama, atnaujinama.

Nuolat čia bus eksponuojami ir dailininkų iš Lietuvos pajūrio darbai. Dabar čia galima pamatyti klaipėdiečių Virginijaus Viningo ir Romo Klimavičiaus paveikslus, Klaudijaus Pūdymo skulptūras, kretingiškių Andriaus Miežio tapybą ir Lidijos Skačkauskaitės-Kuklienės spalvotą grafiką.

„Parko galerija“ Vilniuje įsikūrusi Užupio g. 14-1, darbo laikas – toks pat kaip ir Klaipėdoje: 10-18 val., šeštadieniais – 10-15 val., ne darbo diena – sekmadienis.

by admin