„Auksiniai scenos kryžiai“ išgarsino Klaipėdą

LAURAI

„Auksiniai scenos kryžiai“ išgarsino Klaipėdą

Rolanda LUKOŠEVIČIENĖ

Klaipėdos ir jos Dramos teatro vardą išgarsinę „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanoti aktoriai Eglė Barauskaitė, Nelė Savičenko ir Igoris Reklaitis Teatro dienos proga surengtame koncerte į savojo teatro sceną pakilo pasidabinę garbingais apdovanojimais.

Pirmą kartą Lietuvos kultūros ministerijos įsteigtus „Auksinius scenos kryžius“ ir premijas geriausiems profesionalaus teatro menininkams į uostamiestį parsivežė net trys aktoriai, vaidinę Oskaro Koršunovo režisuotame Mariaus von Mayenburgo spektaklyje „Šaltas vaikas“, už kurį kultiniu tituluojamas menininkas taip pat pelnė „Auksinį scenos kryžių“ kaip geriausias praėjusio teatrinio sezono režisierius. E. Barauskaitė (Lena) apdovanota už geriausios dramos aktorės vaidmenį, N. Savičenko (Zilkė) – už antraplanį moters vaidmenį, I. Reklaitis (Verneris) – už antraplanį vyro vaidmenį.

E. Barauskaitė pasakojo, jog nepaprastai nudžiugo, kai Vilniaus rotušėje vykusioje ceremonijoje išgirdo, kad apdovanojimus pelnė jos kolegos Nelė ir Igoris. „Tikrai nesitikėjau, kad ir aš gausiu „Auksinį scenos kryžių“. Smagu buvo vien tai, kad jau buvau nominuota“, – sakė dramatišką Lenos vaidmenį „Šaltame vaike“ suvaidinusi aktorė. Pasak jos, būtų neteisinga sakyti, kad šis apdovanojimas nėra malonus, kad nėra laiminga, tačiau jos požiūrio į aktoriaus profesiją „Auksinis scenos kryžius“ tikrai nepakeis – stengsis, kaip ir anksčiau, dirbti profesionaliai.

N. Savičenko, paklausta, kaip jaučiasi, pasidabinusi garbingu apdovanojimu, buvo lakoniška: “Taip gera, kad net kalbėti nesinori“.

I. Reklaitis džiaugėsi, kad šitiek apdovanojimų susižėrė klaipėdiečiai. „Smagu, jog nežinojau iki pat įteikimo, kad esu tarp laimingųjų“, – sakė Vernerio vaidmens „Šaltame vaike“ atlikėjas. Prieš ceremoniją Rotušėje aktorius užsuko pas Vilniuje gyvenančią mamą ir buvo pavaišintas labai skaniais mamos gamintais koldūnais. „Dėl to ir kojos nedrebėjo, lipant į sceną“, – šmaikštavo I. Reklaitis, dar nežinantis, kokioje namų kertėje laikys jam brangų apdovanojimą.

by admin