Dešimtąsyk „Tinklus” užmes su muzika

Dešimtąsyk „Tinklus” užmes su muzika

Vilniuje ir Klaipėdoje 1999 metais pradėtas rengti tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai“ šiemet vyks jau dešimtąsyk, tradiciškai aplankydamas visus didžiuosius Lietuvos miestus.

120 tituluotų filmų

Festivalis prasidės Kaune rugėjo 2-ąją ir tęsis iki 14-osios, 3–14 dienomis jo filmai bus rodomi Vilniuje, 18–25 dienomis – Klaipėdoje, spalio 3–9 dienomis – Panevėžyje, o spalio 3–5 ir 10–12 dienomis – Šiauliuose.

Kaune ir Vilniuje festivalis surengs kino šventę po atviru dangumi, naktibaldos galės žiūrėti filmus iki paryčių „Skalvijoje”. Klaipėdoje jie bus demonstruojami Didžiajame jachtų elinge – jachtų uosto ir Pilies muziejaus pašonėje.

10-ųjų „Tinklų“ publika pamatys 120 trumpo metražo filmų, gavusių daugiau nei 1000 apdovanojimų. Pasak festivalio direktoriaus Arturo Jevdokimovo, tarp jų bus daugybė „Oskaro”, „Cezario”, Kanų, Berlyno, Oberhauzeno, Roterdamo ir kitų garsių festivalių laureatų.

Baskų filmoteka, Latvijos nacionalinis kino centras, Estijos kino fondas, Andžejaus Vaidos kino mokykla, Lenkijos kino institutas pasiūlys žiūrovų dėmesiui jaunų ir patyrusių savo šalių autorių geriausius darbus.

Dvi programos – „Oskarams”

Kaip pasakojo A.Javdokimovas, „Oskarą” pelniusio JAV filmo „Vizos ir dorybės” veiksmas vyksta Lietuvoje, Kaune 1940 metais. Filmo režisierius japonas Chrisas Tashima jau seniai norėjo parodyti šį filmą Lietuvoje, tačiau neturėjo tokios galimybės. Šiemet jo svajonė išsipildys festivalyje „Tinklai“. Net dvi šių metų festivalio programos – „Dėdulė Oskaras ateina” ir „Dėdulė Oskaras išeina” – bus skirtos JAV kino ir meno akademijos apdovanojimams. Šiose programose žiūrovai išvys devynis filmus, per pastaruosius dešimt metų nominuotus ir apdovanotus „Oskarais”.

Britų trumpametražių filmų platinimo kompanija „Dazzle Short Film Label” „Tinkluose” pristatys šmaikščią ir netikėtą moterų režisierių filmų programą „Vyšninis lūpdažis“. Pirmasis Europoje skaitmeninis palydovinės televizijos kanalas „Propeller TV”, demonstruojantis išskirtinai originalią programą, atveš savo filmų rinktinę. Jubiliejinėje „Baskų filmotekos” programoje sinefilams bus pristatyti septyni baskų filmai, pelnę net 230 apdovanojimų.

Atsirinkti įdomiausias airių, britų, vokiečių, norvegų, švedų, suomių naujoves festivaliui padėjo seni ir nauji partneriai: „Network Ireland Television”, „Dazzle Short Film Label”, Norvegijos ir Švedijos kino institutai, Tamperės, Hamburgo kino festivaliai.

Dvi lietuviškų filmų programos „Tinkluose” atskleis mūsų režisierių kūrybinius ieškojimus.

Prasidės „Bell Orchestre“

Klaipėdoje „Tinklų“ festivalis prasidės „Kultūrpolyje” grupės „Bell Orchestre“ iš Kanados koncertu.

Baltijos forumo „Cit! Muzika…” garbės svečiai „Bell Orchestre“ yra kultinė Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje populiari šiuolaikinės muzikos grupė, kviečiama dalyvauti ne tik jaunimui skirtuose roko festivaliuose, bet ir rimtosios kamerinės muzikos renginiuose. Šią vasarą „Bell Orchestre“ grojo Monrealio kamerinės muzikos festivalyje, Dosono ir Hilsaido muzikos festivaliuose (Kanada) ir eksperimentinės muzikos festivalyje MusicNow Cincinatyje (JAV).

Muzikos kritikai „Bell Orchestre“ žanrą apibūdina kaip kamerinį roką arba postroką, kartu pabrėždami muzikantų originalumą ir sugebėjimą peržengti žanrų ribas. Grupės kūryboje dera subtilūs klasikinės muzikos instrumentai, džiazo laisvė, roko energija, liaudies muzikantams įprastas tiesioginis santykis su publika, musique concrete atvirumas aplinkos garsams ir eksperimentinės muzikos drąsa.

„Į Lietuvą? Būtinai. Koncertuoti Rytų Europoje būtų daug įdomiau, negu Londone, Paryžiuje, Berlyne ar kituose šiuolaikinės muzikos bastionuose Vakarų Europoje, kurią jau gerai pažįstame“, – taip 2007-ųjų rudenį Londone Lietuvos radijui sakė grupės lyderis R.R.Peris.

„Bell Orchestre“ muzikantai nėra buvę Rytų Europoje, tačiau su Baltijos šalimis juos sieja muzika – jiems didelės įtakos turėjo Estijos kompozitoriaus Arvo Paerto kūryba, o sužinoję, kad vienas garsiausių pasaulio smuikininkų Jaša Heifecas gimė Vilniuje, muzikantai sutiko tapti programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” ambasadoriais. Koncertai Vilniuje ir Klaipėdoje bus atviri visuomenei, bet jie galės sutalpinti tik po 200–300 žmonių.

„Durų” inf.

by admin