Džiazas liesis keturias paras

Romas KLIMAVIČIUS. Paslaptis. 2007 m. Mišri technika, 200×140 cm.

 

Džiazas liesis keturias paras

Per patį šių metų vidurvasarį, liepos 12-15 dienomis, jau 14-ąjį kartą Klaipėdą užlies galinga džiazo banga.

Dėl dažniausiai lietingų birželio pradžios orų Klaipėdos pilies džiazo festivalis šiemet nukeltas į liepą ir pirmą kartą truks nebe tris, o jau keturias dienas.

Nuo pat pirmosios jo dienos uostamiesčio Teatro aikštėje, koncertinėse erdvėse Klaipėdoje, Palangoje ir Vilniuje skambės pačios aukščiausiosios prabos džiazo grandų atliekama muzika, – žada festivalio rengėjai.

Festivalio atidarymo koncerte Klaipėdos koncertų salėje skambės Lietuvos džiazo veterano Olego Molokojedovo atliekamos “Muzikinės instaliacijos”.

Iš jo estafetę perims vienas ryškiausių šių dienų “jazz rock” atlikėjų saksofonininkas-vokalistas Maceo Parkeris su dešimties narių ansambliu.

Jų pasirodymą “apšildys” džiazuojantys kariūnai iš Vilniaus KASP orkestro bei “multistilistinis”, “kosmopolitinis” Olego Kyrejevo ansamblis, kuriame tikram “world music” stiliui atstovaus atlikėjai iš Rusijos, Ukrainos, Moldovos.

Tradiciškai pagrindiniai festivalio akcentai būna sudėlioti šeštadienio programoje, kurioje šiemet dominuos džiazuojančios moterys.

Pati tituluočiausia festivalio atlikėja – Rendi Krauford, kuriai talkins legendinio džiazo pianisto Džo Sample trio.

Tą patį vakarą Klaipėdos padangėje žėrės ir skandinaviškosios džiazo ledi Rigmor Gustafson žvaigždė.

Ji pasirodys su Heseno žemės jaunimo bigbendu.

14-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio “desertu” turėtų tapti lūpinės armonikėlės virtuozo, dainininko, žinomo pseudonimu “Sugar Blue”, pasirodymas.

Paskutinę festivalio dieną koncertuos vieni iš pačių solidžiausių visoje Europoje “funk” stiliaus ekspertų – ansamblis iš Šveicarijos “Clients Funk Society”.

Turėsime ypatingą progą pasiklausyti itin sparčiai populiarėjančio “folk’n’roll” stiliaus flagmano – jungtinio D.Pulausko grupės ir liaudiškos muzikos ansamblio “Sutaras” koncerto.

Festivalio programą Teatro aikštėje vainikuos šėlstantys latviai – ansamblis “Keksi.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio tradicijas tęs naktiniai “jam sessions”, vienijami “Time Team” dvasios, ir net dvi fotografijos pa-rodos – Klaipėdos koncertų salėje ir Baroti galerijoje.

by admin