Džiazuojanti tapyba tiško spalvų vaivorykštėmis

MENO AKCIJA

Džiazuojanti tapyba tiško spalvų vaivorykštėmis

Goda Giedraitytė

Vienuoliktojo Pilies džiazo festivalio metu birželio 5-ąją Klaipėdos jaunųjų menininkų grupė “Žuvies akis” Menininkų namų kiemelyje pristatė intriguojančią meno akciją “Džiazuojanti tapyba”. Pirmą kartą Pilies džiazo festivalio istorijoje Klaipėdos menininkų namų kiemelio erdvėje ne tik aidėjo džiazo muzikos garsai, bet ir taškėsi spalvų vaivorykštės.

Skambant dusliam Jono Mikaliūno mušamų jambe būgnelių ritmui ir Sigito Jokubaičio bei Dariaus Vaičekausko perkusinių instrumentų improvizacijoms, septyni akcijos dalyviai (Jurgis Malinauskas, Viktorija Gordina, Dovilė Kvekšaitė, Saulė Želnytė, Darius Vaičekauskas, Gintarė Žindžiūtė ir Goda Giedraitytė) įvairiausiais teptukais, pagaliukais bei rankomis “skambino” skardos lakštais. Kabėdami erdvėje ir veikiami fizinio sąlyčio su tapymo priemonėmis, t.y. klojant, tepant, taškant dažų sluoksnius, lakštai skleidė specifinius garsus, kartu su būgnų ritmais susiliejančius į vientisą džiazo improvizaciją.

Per pusantros valandos 2×1 m formato skardos lakštai virto įvairiaspalvėmis kompozicijomis. Daugelis jų dėl specifinio garsinio ir plastinio atlikimo neišsiliejo į figūratyvinius ar kitaip siužetiškai apibrėžtus paveikslus. Kita vertus, to nesiekė ir organizatoriai, kurių tikslas buvo akcijos metu apjungti dviejų skirtingų meno šakų – muzikos ir dailės – prezentaciją bei pristatyti patį kūrybos – meno kūrinio gimimo – procesą. Taip dėka kiekvieno autoriaus asmenybės bei savitos spalvinės pajautos skardos lakštai virto originaliomis abstrakcijomis, reflektuojančiomis pointilizmo ar kubizmo motyvus.

Paralelinės džiazo ir tapybos progresijos buvo teigiamai įvertintos žiūrovų, kurie po akcijos dar ilgai nesiskirstė, apžiūrinėjo darbus ir entuziastingai aptarinėjo projektą.

by admin