Filmas apie aktorių Vytautą Paukštę

Filmas apie aktorių Vytautą Paukštę

Laimėjusi Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos konkursą, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Meno istorijos ir teorijos katedra kartu su Kino ir TV katedra sukūrė šešis dokumentinius filmukus, tarp kurių yra ir „Paukštė” – apie Klaipėdos dramos teatro aktorių Vytautą Paukštę (autoriai – teatrologas Gediminas Šeduikis ir režisierė Silvija Vilkaitė).

Kiti pasakoja apie Lietuvos teatro legendas Rūtą Staliliūnaitę (teatrologė Vaiva Grainytė / kino režisierė Jūratė Samulionytė), Laimoną Noreiką (Kristina Soltonaitė, Vilmantas Juškėnas / Mykolas Vildžiūnas), Regimantą Adomaitį („Gražus kaip Adomaitis“, Goda Dapšytė / Mykolas Vildžiūnas), Juozą Meškauską (Marija Rimeikytė, Tautvydas Poliuškevičius / Kristina Buožytė), Donatą Banionį (Gintė Pranckūnaitė / Vytautas Dambrauskas).

Apie juos visus susukti nedideli 15-20 minučių filmukai.

Teatrologo Vaido Jauniškio nuomone, „tiek trukmės visiškai pakanka sukurti filmą, kuris būtų ir įdomus, ir saikingos, bet gerai paskirstytos informacijos, ir dar atskleidžiantis kūrėją. (…) Kiek rūsčios išminties ir gailesčio akyse, kai Paukštė sako, kad ne toks išėjo jo karalius Lyras (juk pakartoti vargu ar pavyks)…”

Anot V.Jauniškio, „tai tarsi teatrologų ir kino režisierių dialogas, ginčas, kurį jie išsprendė galbūt su nuostoliais abiems pusėms, bet su neginčijamu laimėjimu žiūrovams: filmai nėra pretenzingi, jie neketina prabilti nauja kalba, kurios, pasak nūdienės reklamos, „Lietuvoje dar nebuvo“. Užtat fiksuoja pačius kūrėjus, kurie, laimė, gyvi sveiki ir galintys ne tik aiškiai vertinti savo kūrybą, bet ir būti paslaugiais apie juos kuriantiesiems”.

Šie filmukai nusės į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus lentynas, bet dar prieš tai ketinama juos parodyti 2007-ųjų „Kino pavasaryje“ Vilniuje.

by admin