Fotografai grįžo į Nidą

Fotografai grįžo į Nidą

 

Lietuvos fotomenininkų sąjunga (LFS), šį rudenį pažyminti savo veiklos 40-metį, jam skyrė ir tradicinį 32-ąjį tarptautinį fotografų seminarą Nidoje, vykusį rugsėjo 13–20 dienomis.

Į „Urbo kalno“ poilsio namus savaitei suvažiavo didžiulis būrys fotografų iš visos šalies. Pasak ilgamečio seminaro organizatoriaus Stanislovo Žvirgždo, kasmet renginyje dalyvauja maždaug 150–170 fotografų, menininkų, fotografijos tyrinėtojų ir kritikų, kitų sričių atstovų, nes įėjimas į visus seminaro renginius – laisvas.

Į jubiliejinį seminarą šiemet buvo pakviesti garsūs Lietuvos menotyrininkai, fotografijos meno tyrinėtojai, taip pat fotomeno atstovai iš gretimų šalių – Rusijos, Lenkijos ir Ukrainos.

Lenkijos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Mariuszas Widerinski’s seminare dalijosi mintimis apie lenkų ir lietuvių fotografijos mokyklų paveldą, patirtis bei bendradarbiavimą. Andrejus Baskakovas iš Rusijos skaitė pranešimą „Lietuvių fotografijos mokyklos įtaka socialinei Rusijos ir SSRS fotografijai“. Taip pat buvo galima pasiklausyti Lietuvos menotyrininkų skaitomų paskaitų apie fotografijos santykius su daile, dizainu, kinu. Atskira paskaita buvo skirta ir 40-ajam Arlio fotografijos festivaliui Prancūzijoje, kuriame lietuvis fotografas Rimaldas Vikšraitis pelnė vieną iš pačių garbingiausių Lietuvos fotografijos istorijoje apdovanojimų.

Nidos seminare kasdien vyko paskaitos, o vakarais buvo rodomi videofilmai, kuriuos parinko kino ir fotografijos kritikas Skirmantas Valiulis. Taip pat buvo demonstruojama apie 100 geriausių lietuviškų fotografijų, atstovaujančių įvairiems žanrams (portretai, natiurmortai, reportažai, peizažai, montažai, aktai) ir įvairiems laikotarpiams, pradedant nuo istorinių, darytų XIX a.

Seminare fotografai diskutavo, aptarė kolegų darbų kolekcijas, naujausius LFS leidinius. Klaipėdietis menotyrininkas Ignas Kazakevičius susirinkusiesiems pristatė knygą „Raimondas Urbonas – 36 kadrai“. „Pilna salė, daug smalsaus jaunimo. Man patiko“, – sakė I.Kazakevičius, grįžęs iš Nidos. Joje tomis dienomis buvo galima sutikti ir klaipėdiečius fotografus Remigijų Treigį, Darių Vaičekauską, Algimantą Kalvaitį, palangiškį Adą Sendrauską bei kitus.

Seminaro dalyviai taip pat ir fotografavo. Geriausios jų Nidos fotografijos bus sudėtos į specialų leidinį.

LFS dabar vienija 250 narių visoje Lietuvoje. Jiems ir Spaudos fotografų klubui vadovauja žinomas spaudos fotografas Jonas Staselis. Jis šį pavasarį pakeitė ilgametį LFS pirmininką ir jos kūrėją Antaną Sutkų.

„Durų“ inf.

by admin