Grojo Europos simfoniniame orkestre

LANGAS

Grojo Europos simfoniniame orkestre

Gegužės 20 ir 21 dienomis grupė Mažosios Lietuvos simfoninio orkestro artistų dalyvavo Lenkijoje vykusiame XI Baltijos šalių muzikos ir meno festivalyje „Probaltica“. Klaipėdiečiai muzikantai įsiliejo į festivalio proga suburtą didžiulį Europos simfoninį orkestrą.

Šiemet tarp daugelio festivalio „Probaltica“ organizatoriaus Henriko Gizos sumanytų projektų buvo jungtinio Europos simfoninio orkestro pasirodymai. Šiame didžiuliame orkestre grojo Baltijos šalių bei Maskvos kamerinių ansamblių atlikėjai, jiems talkino Lenkijos Bytgošč filharmonijos artistai.

Koncertai vyko Torūnėje ir Varšuvoje. Pastarąjį, kuris buvo surengtas Varšuvos radijo studijoje bei koncertinėje salėje, tiesiogiai transliavo Lenkijos radijas. Koncertuose skambėjo M. Glinkos Uvertiūra iš operos “Ruslanas ir Liudmila“, J. Bramso koncertas fortepijonui d-moll (solistas – lenkų pianistas Hubertas Salvarovskis) ir V. Liutoslavskio koncertas orkestrui. Šią sudėtingą programą per keletą repeticijų parengė ir dirigavo žymus lenkų dirigentas Jeržis Salvarovskis.

Po sėkmingo pasirodymo su jungtiniu Europos simfoniniu orkestru į „Probalticos“ festivalį kitąmet jau su savarankiškomis programomis pakviesti Mažosios Lietuvos simfoninis orkestras ir Klaipėdos Brass kvintetas.

„Klaipėdos“ inf.

by admin