Iš „Olimpo Musicale“ – su laurais

Iš „Olimpo Musicale“ – su laurais

 

 

 

Iš trečiojo tarptautinio jaunųjų muzikantų konkurso „Olimpo Musicale“, birželio 1–5 dienomis vykusio Prienuose, klaipėdiečiai grįžo su laurais.

Multiinstrumentinis konkursas

„Olimpo Musicale“ šiemet dalyvavo 144 solistai ir 31 ansamblis – net 254 jaunieji muzikantai iš įvairių užsienio šalių – Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Slovėnijos ir Lietuvos. Konkursantus parengė 162 mokytojai, solistams talkininkavo 32 koncertmeisteriai.

Konkurso dalyvius vertino tarptautinė skirtingų specialybių žiuri, kuriai vadovavo prof. Eugenijus Ignatonis (fortepijonas) iš Lietuvos, komisijos darbe taip pat dalyvavo Markas Drobinsky’s (violončelė) iš Prancūzijos, Mirco Patarini’s (akordeonas) iš Italijos, Dzmitry Stelmakhas (liaudies instrumentai) iš Baltarusijos ir Aleksandras Vanjaginas (trimitas) iš Latvijos.

„Olimpo Musicale“ unikalus tuo, kad tai multiinstrumentinis konkursas. Jaunieji muzikantai varžėsi grodami įvairiais muzikos instrumentais: nuo klasikinių – fortepijono, smuiko, violončelės, klarneto, lietuvių liaudies – kanklių, birbynės iki latviškų kuoklių ir baltarusiškų cimbolų. Dalyviai buvo vertinami penkiose pagal solistų amžių kategorijose, ansambliai – dviejose ir nebuvo skirstomi į instrumentines kategorijas.

Pirmajame „Olimpo Musicale“ konkurse, kuris vyko 2005-aisiais, agentūra „Factum“ užregistravo rekordą – daugiausia instrumentų konkurse. Tąkart jų buvo net 22. Toks rekordas buvo pakartotas ir antrajame „Olimpo Musicale“. Trečiajame konkurse šis rekordas buvo pagerintas – jaunieji muzikantai grojo net 24 instrumentais.

Mokiniai stiebiasi į mokytojus

Visi klaipėdiečiai, kurių buvo gausus būrys, iš „Olimpo Musicale“ konkurso šiemet grižo su apdovanojimais.

Pirmoji tuo pasidžiaugė Juozo Karoso muzikos mokyklos pedagogė pianistė Vaiva Purlytė: „Visi dalyvavusieji mūsų mokiniai buvo apdovanoti. Iš 13 dalyvių turime 6 laureatus ir 9 diplomantus. Du mokiniai dalyvavo dviejose kategorijose“.

Pedagogė pasakojo apie savo mokinę Anastasiją Miškevič, kuriai šiais metais šis tarptautinis konkursas buvo jau ketvirtas. Ir visuose ji iškovojo aukščiausias vietas. Kitai jos mokinei Emilijai Šukytei tai – jau šeštas laimėjimas. „Labai pagirtina, kad abi mergaitės konkursuose pasirodė su skirtingomis programomis, ir kiekviename konkurse buvo jaučiama ypatinga jų pažanga“, – džiaugėsi mokytoja. Ji pabrėžė, kad Emilija konkursuose dalyvavo ne tik kaip solistė, bet ir ansamblio kategorijoje kartu su akordeonistu Vitalijumi Dobrovolskiu. Šis ansamblis susikūrė šiais metais ir jau pasirodė keturiuose respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose, Klaipėdoje akordeonistų konkurse ansamblio kategorijoje tapo laureatu, respublikiniame konkurse „Vilnius 2011“ laimėjo pirmąją, tarptautiniame „Vilnius 2011“ – antrąją vietas, o „Olimpo Musicale“ – taip pat buvo antras.

Uždavė naujas programas

„Mūsų mokyklos kanklininkės irgi šauniai pasirodė konkurse Prienuose – laimėjo diplomus, bet įvertintos gana aukštais balais. Tai pirmasis jų konkursas šiais mokslo metais. Jaunajai mūsų pianistei Airinai Bespamiatnovai šis konkursas – pirmasis šiais mokslo metais, o Gabijai Gudžiūnaitei – antrasis, abiejuose ji laimėjo diplomus, – pasakojo V.Purlytė. – O aš keliems savo mokiniams jau uždaviau naujas programas artėjančiam B.Dvariono konkursui, kuriam visuomet ruošiasi visos muzikos, meno mokyklos ir konservatorijos. Tai vienas svarbiausių mūsų šalyje pianistų konkursų, kurių iškovotos pergalės yra itin svarbios jaunųjų pianistų muzikinėje biografijoje“.

Pati V.Purlytė vasarą surengs nemažai solinių koncertų, taip pat su dainininke Giedre Zeicaite ir aktore Virginija Kochanskyte planuoja įrašyti K.Oginskio romansų kompaktinį diską. O rudenį ji koncertuos Klaipėdos salėse su prof. K.Grybausko kvartetu. „Tad vasarą atostogų ilgų nenusimato. Teks nemažai laiko skirti įvairioms repeticijoms“, – reziumavo pianistė.

„Durų“ inf.

 

Tarptautinio konkurso „Olimpo Musicale 2011“ nugalėtojai

Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla

Pianistai:

Liwei Sun – I vieta / mokytoja Tamara Žagarienė

Salomėja Galdikaitė – III vieta / mokytoja Edita Ambrozaitienė

Roberta Balčiūtė – III vieta / mokytoja Jelena Brun

Ugnė Lamsaitytė – diplomas / mokytoja T.Žagarienė

Lina Kuzminskaitė – diplomas / mokytoja Edita Šapolaitė

Greta Giedraitė – diplomas / mokytoja Lina Mikalauskienė

Juozo Karoso muzikos mokykla

Pianistai:

Emilija Šukytė – I vieta /mokytoja V.Purlytė

Anastasija Miškevič – II vieta / mokytoja V.Purlytė

Jokūbas Žvaliauskas – III vieta / mokytoja Irina Skirsgilienė

Airina Bespamiatnova – III vieta / mokytoja Olga Parfeniuk

Kristupas Klimkaitis – diplomas / mokytoja I.Skirsgilienė

Gabija Gudžiūnaitė – diplomas / mokytoja Virginija Dubinskienė

Kanklininkė Agnietė Gedrimaitė – diplomas /mokytoja Julija Sasnauskienė, koncertmeisterė Jelena Karpuk

Akordeonistas Vitalijus Dobrovolskis – diplomas / mokytojas Robertas Užgalis

Ansambliai:

E.Šukytė (fortepijonas) ir V.Dobrovolskis (akordeonas) – II vieta / mokytojai V.Purlytė ir R.Užgalis

Živilė Lukošiūtė (kanklės) ir Marta Globytė (fortepijonas) – diplomas / mokytojos J.Sasnauskienė ir V.Dubinskienė

Kotryna Domarkaitė, Gabrielė Grigaitė ir Brigita Mažeikytė (kanklės) – diplomas / mokytoja Virginija Babaliauskienė

Eduardo Balsio menų gimnazija

Smuikininkai:

Vilija Bogušaitė – II vieta / mokytoja Kristina Kupšienė, koncertmeisterė Liliana Petreikienė

Juozas Macijauskas – diplomas / mokytoja Nijolė Ovsiukienė, koncert-meisterė Miglė Mosėnienė

Elvyra Kveckytė – diplomas / mokytoja K.Kupšienė, koncertmeisterė L.Petreikienė

Kornelija Kupšytė – diplomas / mokytojas Mindaugas Bačkus, koncertmeisterė Eglė Pavilanskienė

by admin