Įteikta pirmoji A.Kliševičiaus premija

Įteikta pirmoji A.Kliševičiaus premija

Birželio 12-ąją pirmą kartą įteikta Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyriaus šiemet įsteigta Algio Kliševičiaus premija. Jos laureate tapo jauna dizainerė Eglė Krištopaitytė.

Ji apdovanota iškilmingo Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos vizualinio dizaino katedros (KVDK) bakalaurų ir magistrų diplomų teikimo metu Klaipėdos dailės parodų rūmuose. Grafikas A.Kliševičius (1950–2008) buvo ilgametis šios katedros dėstytojas. Todėl jo vardo premija nuo šiol kasmet bus skiriama jauniems menininkams, dizaineriams, dar besimokantiems ar jau baigusiems meno studijas už kūrybišką veiklą kaligrafijos, tipografikos, vizualinio dizaino srityse.

Ryškų pėdsaką Klaipėdos ir Lietuvos dailėje palikęs A.Kliševičius buvo nuolat ieškantis, eksperimentuojantis kūrėjas, dirbęs ekslibriso, knygų grafikos, estampo, kompiuterinės grafikos ir kaligrafijos srityse. Jis kūrė firminius ženklus, reklamas, heraldikos objektus, rengė ne tik individualias parodas ir dalyvavo bendrose, bet buvo daugelio kaligrafijos parodų, projektų iniciatorius ir įgyvendintojas. Visos svarbiausios Lietuvos kaligrafijos ir rašto meno parodos jo pastangomis vyko Klaipėdoje, lietuvių kaligrafija buvo pristatoma užsienyje. A.Kliševičius inicijavo unikalų šalies mastu tęstinį meno leidinį „Kaligrafijos sąsiuviniai“, kuris leidžiamas ir po jo mirties. Šio dailininko aktyvios veiklos dėka Klaipėda vadinama kaligrafijos sostine. Jis pats su užsidegimu kūrė kaligrafiją, siekė ją padaryti šiuolaikišką, aktualią, mokė jos ir skatino kurti VDA KVDK studentus.

Klaipėdos kultūros bendruomenės ir LDS Klaipėdos skyriaus iniciatyva šviesiam kolegos atminimui įsteigta A.Kliševičiaus premija siekiama paskatinti jaunus ir kūrybingus dizainerius, dailininkus, pažymėti jų pasiekimus kaligrafijos, tipografikos ir vizualinio dizaino srityse.

Pirmąjį A.Kliševičiaus premijos laureatą šiemet rinko solidi komisija: Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja menotyrininkė Goda Giedraitytė, Prano Domšaičio galerijos vedėja dailėtyrininkė Kristina Jokbavičienė, Klaipėdos miesto vyriausiasis dailininkas kaligrafas Mindaugas Petrulis, VDA KVDK vedėjas prof. Vytautas Kasputis, šios katedros lektorė kaligrafė Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė, LDS Klaipėdos skyriaus pirmininkas skulptorius prof. Arūnas Sakalauskas ir Klaipėdos universiteto leidyklos direktorė Lolita Zemlienė.

Komisijos sprendimu pirmoji A.Kliševičiaus premija paskirta Lietuvos grafinio dizaino asociacijos (LGDA) narei E.Krištopaitytei.

E.Krištopaitytė (g. 1973), 1991 m. baigusi Šiaulių 9-ąją vidurinę mokyklą, mokėsi Kauno taikomosios dailės technikume rūbų modeliavimo, 2000 m. baigė VDA Klaipėdos vizualinio dizaino katedros bakalauro, o 2002 m. – magistro studijas. Dar studijuodama ji 2000–2003 m. dirbo spaudos dizainere uostamiesčio leidybos grupėje „Druka“, 2003–2007 m. – spaustuvėje „Logotipas“. Dabar E.Krištopaitytė yra nepriklausoma dizainerė, bendradarbiauja su įvairiomis dizaino studijomis – projektuoja, maketuoja įvairius leidinius, kuria logotipus, produktyviai darbuojasi kaligrafijos ir tipografikos srityse.

„Durų” inf.

by admin