Klaipėdietis tapo Floridoje

LANGAS

Klaipėdietis tapo Floridoje

Balzeko muziejuje Čikagoje (JAV) birželio 5-ąją atidaryta klaipėdiečio tapytojo Ernesto Žvaigždino paveikslų paroda. Joje eksponuojama daugiau nei trisdešimt paveikslų, kuriuos šį pavasarį E. Žvaigždinas nutapė Floridoje.

Jau nebe pirmi metai klaipėdietis tapytojas keliems mėnesiams žiemą ar pavasariop išvyksta padirbėti į JAV. Ne indų plauti ir ne gatvių šluoti. Apsigyvena Floridoje ir toliau sau tapo. Rengia ten tapybos parodas, iš kurių jo paveikslus nuperka. Menininkas juokiasi, kad triguba nauda – pailgina sau vasarą, pasikrauna kūrybinio azarto ir dar iš jo užsidirba pragyvenimui.

Paklaustas, ką naujo jo paveikslai „sugėrė“ Floridoje, E. Žvaigždinas „Klaipėdai“ atrašė: „Čia, kaip ir Klaipėdoje, taip pat – vanduo, smėlis, vėjas… Žinoma, ir pamišusi saulė, ir apelsinai auga po langais, visur žydi gėlės, žmonės šypsosi ir sveikinasi nuo ryto iki vakaro… Tokie mano įspūdžiai, kuriuos bandau perteikti savo paveiksluose.“ Į savo naujausias tapybines improvizacijas jis sudėjo kelių žiemų Floridoje potyrius. Anot tapytojo, būsimos parodos paveiksluose natūraliai daugiau kaitrių spalvų ir ekspresijos, tai inspiruoja nauja aplinka, kitokia erdvė, atvykėliui iš Lietuvos neįprastai šiltas klimatas.

„Klaipėdos“ inf.

by admin