Klaipėdos knygos rinkimai

Klaipėdos knygos rinkimai

 

Į garbingą „Klaipėdos knygos – 2010“ vardą pretenduoja 13 leidinių, šiemet gimusių uostamiestyje. Dėl populiariausios knygos titulo konkuruoja 6 uostamiesčio leidyklos. Gruodžio 15-ąją startavę Klaipėdos metų knygos rinkimai vyks iki 2011 m. sausio 24-osios. Geriau su knygomis pretendentėmis galima susipažinti ir balsuoti penktąsyk tokius rinkimus organizuojančioje Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, svetainėje www.biblioteka.lt, konkurso rėmėjo „Klaipėdos“ dienraščio internetiniame portale http://klaipeda.diena.lt. Taip pat balsuoti galima tel. 8 46 314 730, el. p.: info@biblioteka.lt arba siunčiant laišką Lietuvos paštu.

 

Aidės „Naujametinė rapsodija“

 

Penktadienį nuskambės paskutiniai šeštojo šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ akordai. Paskutinį senųjų metų vakarą 18 val. Klaipėdos koncertų salėje vyksiantis koncertas „Naujametinė rapsodija“ skleis ypatingą nuotaiką. Scenoje gros ir net vaidins charizmatiškasis pianistas Petras Geniušas, improvizacijų meistras saksofonininkas Petras Vyšniauskas bei entuziastingasis violončelininkas Mindaugas Bačkus. Muzikuodami duetais, trio ir su Klaipėdos kameriniu orkestru, jie atliks W.A.Mozarto, L.Boccherini’o, G.Rossini’o, P.Čaikovskio, G.Gershwino, D.Brubecko, A.Piazzolla’os, J.Mieželytės ir J.Linkola’os kūrinius – kurs neįtikėtinas garsų istorijas.

Su Naujaisiais sveikins varpai

 

Uostamiesčio garsinis peizažas jau daug metų neįsivaizduojamas be Klaipėdos kariliono. Šiemet jo varpai skambėjo per Kalėdas, jų klausysimės ir sutikdami Naujuosius metus. Penktadienį 23.30 val. kariliono garsai pasklis po švenčiantį miestą ir sveikins jo žmones. Naujametiniam koncertui uostamiesčio karilionininkai Kęstutis Kačinskas ir Stasys Žilevičius parengė nuotaikingą kalėdinių giesmių ir klasikinių kūrinių aranžuočių programą. Nemokamai koncerto bus galima klausytis tradicinėje vietoje – Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje. Šventinį kariliono koncertą klaipėdiečiams dovanoja Klaipėdos koncertų salė ir jos festivalis „Salve Musica“.

Knygos meno konkursas

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, siekdama išrinkti geriausias meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo požiūriu 2010 m. Lietuvos leidyklų išleistas knygas, paskelbė knygos meno konkursą. Knygų iš leidyklų ir spaustuvių, taip pat rašytojų bei dailininkų konkurso rengėjai laukia iki 2011 m. sausio 14 d. 12 val. Konkurse varžysis grožinės literatūros ir eseistikos knygos, leidiniai vaikams ir jaunimui, mokslinės, dalykinės knygos ir aukštųjų mokyklų vadovėliai, meno leidiniai ir katalogai, bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai bei mokykliniai vadovėliai. Tradiciškai knygos meno konkurso rezultatai bus paskelbti per Vilniaus knygų mugę.

by admin