Klaipėdos knygų konkurso sunkmetis nesustabdys

Klaipėdos knygų konkurso sunkmetis nesustabdys

 

Rita Bočiulytė

r.bociulyte@kl.lt

Uostamiesčio biblioteka krizės neišsigando, pasiryžo ir šiemet rengti jos pačios inicijuotą Klaipėdos knygos konkursą. Šis bus jau ketvirtasis.

„Tai jau tapo tradicija, negalime jos atsisakyti, – tvirtino Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Bronė Lauciuvienė. – Šio konkurso norime ir mes, bibliotekininkai, jo nori ir knygų leidėjai, ir skaitytojai jau laukia. Todėl abejonių neliko – jis bus.“

Konkursas „Klaipėdos knyga – 2009“ startuos gruodžio 16-ąją Klaipėdoje šiemet išleistų knygų paroda Meno bibliotekoje, o finišuos sausio 27-ąją, kuomet bus išrinktos dvi – skaitomiausia ir gražiausia – Klaipėdos metų knygos. Tradiciškai populiariausią knygą rinks skaitytojai, o gražiausią – specialiai suburta ekspertų komisija.

„Šiemet konkurso finansinė situacija labai sudėtinga, – neslėpė B.Lauciuvienė. – Gali būti, kad nugalėtojai gaus tik gražius diplomus ir jokių prizų. Arba jie bus gerokai kuklesni, nei menininko Svajūno Jurkaus sukurtos bronzinės skulptūrėlės, kurias teikdavome iki šiol. Ir gražiausios knygos rinkimų komisijos pirmininką – knygos meno specialistą – pasikviesti iš sostinės kažin ar išgalėsime. Bandysime ieškoti talkos čia pat, Klaipėdoje.“

Panašu, kad uostamiestyje knygų leidyba dar visai neblogai laikosi, nepaisant sunkmečio. „Iš inercijos. Kol nesibaigė fondiniai pinigai. Kitąmet gali nebūti taip gerai“, – nuogąstavo spaustuvės savininkas Saulius Jokužys.

Jam pritarė ir Klaipėdos universiteto leidyklos direktorė Lolita Zemlienė, suskaičiavusi per šimtą knygų, kurias šiemet išleido jos vadovaujama leidykla.

„Mūsų tempai kol kas nė kiek nesumažėjo. Dirbame daug, turime ką parodyti“, – džiaugėsi ji.

Knygų leidėjai neslėpė, kad sunkmetis vis dėlto jaučiamas ir jų veikloje, – padažnėjo atvejų, kai knygas norima išleisti kuo pigiau, todėl ypatinga išvaizda tokios negali pasigirti. Tačiau ir šiemet Klaipėdoje pasirodė ne viena vizualiai įspūdinga, vertinga, skaitytojų susidomėjimo susilaukusi knyga, drąsiai galinti varžytis konkurse dėl gražiausios ar populiariausios titulo.

Todėl nenuostabu, kad ketvirtajame Klaipėdos knygų konkurse jau pareiškė norą dalyvauti septynios uostamiesčio leidyklos. Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka tikisi, kad atsilieps ir kiti knygų leidėjai, įsijungs į konkursą ar bent atneš savo leidinius parodai. Knygų Meno skyrius laukia iki gruodžio 10-osios.

O nuo gruodžio 16-osios su knygomis pretendentėmis bus galima susipažinti ir už jas balsuoti Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklalapyje www.biblioteka.lt, taip pat šešiuose didžiuosiuose uostamiesčio bibliotekos padaliniuose.

by admin