Klaipėdos senamiestyje užderėjo „Šermukšnis“

Klaipėdos senamiestyje užderėjo „Šermukšnis“

 

Tris pirmąsias liepos dienas Klaipėdos senamiestyje, aikštėje prie „Meridiano“, šurmuliavo XVI tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“, kurį tradiciškai surengė uostamiesčio Pilies teatras, jo režisierius Alvydas Vizgirda ir Žvejų rūmai.

Ne tik klaipėdiečių, bet ir iš sostinės, taip pat Kirgizijos, Rusijos, Lenkijos, Portugalijos ir Italijos į Lietuvos uostamiestį suvažiavusiems teatrams pasirodyti „Šermukšnyje“ nesutrukdė nei per renginio atidarymą prapliupęs lietus, nei scenoje dingusi elektros srovė.

Pagrindinėje festivalio scenoje buvo galima pamatyti ne tik spektaklius, bet ir naują klaipėdietės dizainerės Ainos Zinčiukaitės drabužių kolekciją, pasiklausyti vilniečių „Teatriuko“, „Kuli Family“, uostamiesčio roko grupės „Wake’N’seE“ bei „Žemaitijos perlų“ dueto koncertų, pasigrožėti Vyto Karaciejaus fotografijų pa-roda čia pat skverelyje.

O kur dar gatvės trupių paradai, meno akcijos ir atrakcijos – visokie teatriniai pramanai prie Danės, kur su įkvėpimu ir azartu pokštavo, improvizavo Klaipėdos teatrai.

Laisvas, kitoks, neformalus, alternatyvus, margas, lauko, gatvės teatrų festivalis traukė publiką savo forma ir fantazijomis. Net festivalio turguje buvo labai daug teatro.

„Šermukšnis“ į Klaipėdą sugrįš po dvejų metų, o plačiau apie šiemetį festivalį – rugpjūčio „Duryse“.

„Durų“ inf.

by admin