Knygų Kalėdos

Knygų Kalėdos

Jau tradicine tapusi Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ šiais metais kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms, praturtinti jų fondus. Į šią gražią akciją aktyviai įsijungė ir Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka.

Gruodžio 3-iąją bibliotekos darbuotojai išėjo į gatves su šūkiu – „Mes šildome jus – jūs sušildykite kaimų bibliotekas!“. Praeiviai buvo vaišinami karštais gėrimais, saldainiais ir kviečiami prisijungti prie „Knygų Kalėdų“ akcijos.

Klaipėdiečiai buvo ne tik raginami dovanoti knygų kaimų bibliotekoms, bet ir iškeisti knygą į kvietimą dalyvauti šventiniame renginyje, skirtame šiai akcijai. Jame gruodžio 7-ąją mažiesiems žiūrovams uostamiesčio klounų teatro studija „Dulidu“ pristatė premjerą „Arklio Dominyko meilė“. Šventiškai nusiteikę bibliotekos darbuotojai visus svečius vaišino pačių gamintu kvapniu kalėdiniu punšu. Adventinėje popietėje kalėdine muzika dalijosi Hermano Zudermano gimnazijos merginų ansamblis. Vėliau šventės dalyviai buvo pakviesti į kalėdines dirbtuvėles, kuriose kartu su floriste pynė adventinius vainikus.

Bibliotekininkai džiaugiasi, kad šiemet prie akcijos „Knygų Kalėdos“ prisijungė ne tik uostamiesčio gyventojai, mokyklos, organizacijos, bet ir politikai – bibliotekoje su dovanomis apsilankė klaipėdiečiai Seimo nariai Eligijus Masiulis ir Eugenijus Gentvilas.

Akcija „Knygų Kalėdos“ dar tęsiasi iki sausio 6-osios. I.Simonaitytės biblioteka jau surinko ir perduos Klaipėdos regiono kaimų bibliotekoms per 200 knygų. Bet jų gali būti daugiau, todėl visi kviečiami nieko nelaukti ir prisijungti – per šias Kalėdas dovanoti knygą kaimo bibliotekai.

GL inf.

by admin