Ledo vainikas Bosui

MENO MARŠRUTAIS

Ledo vainikas Bosui

Ignas KAZAKEVIČIUS

Jau triskart Ielgavos (Latvija) ledo skulptūrų simpoziumo laureatas klaipėdiškis skulptorius Algirdas Bosas ir šiemet neliko be apdovanojimo.

Poroje su vilniečiu skulptoriumi Kęstučiu Musteikiu jie “nusegė” pirmąją premiją didelio formato kūrinio kategorijoje. Jų 3,5 m aukščio “Nesibaigianti giesmė” sukonstruota iš 8 ledo gabalų, kurių vienas sveria 100 kilogramų.

Palyginimui – mažajai skulptūrai buvo skirtas tik vienas 100×50 cm ledo gabalas. Šiemetinė pastarojo žanro tema – “Mada”. Dizaineriais turėjo pabūti visi autoriai.

Vėliau vieni darė sniego (14 autorių), kiti ledo (20 autorių) skulptūras.

Į šeštąjį tarptautinį, konkursinį Ielgavos ledo skulptūrų simpoziumą susirinko dailininkai iš Latvijos, Suomijos, Prancūzijos, Rusijos, Lietuvos, Švedijos.

Anot A. Boso, žvilgtelėjus į kūrinius, veik išsyk galima atskirti, kurios šalies atstovo jie yra. Rusai ledo fantazijas linkę perkrauti detalėmis ir raižiniais, prancūzai – labai elegantiški ir perdėm grakštūs, suomiai, estai – itin techniški, na, o lietuviai – konstruktyvūs, archajiški.

Lietuvių skulptūra vertinimo komisiją sužavėjo būtent originaliu sprendimu. Paukštukas, tūnantis pagrindinės formos viduje, – tik imitacija, formos negatyvas, tūrinis žaismas, optinė apgaulė. Į šią išpjovą autoriai įdėjo apskritą kiaušinį, ir tuo suintrigavo publiką. Kaipgi – trys viena kitoje išskobtos formos!

Klaipėdietis skulptorius taip pat pagyrė gerą organizavimą, išankstinį pasiruošimą (aukščiausios kokybės vanduo simpoziumui šaldomas nuo rugsėjo mėnesio) ir pateikimą žiūrovams.

Menininkams buvo sukonstruoti pastoliai, palapinės, aplink zujo techniką ir apšvietimą reguliuojantis personalas.

Ielgavos parodai pasibaigus mažosios kompozicijos iškeliavo į kitus Latvijos miestus.

Na, o laureatas su tebespindinčiais laurais, Klaipėdoje pabuvęs nevisą savaitę, patraukė už poliarinio rato – į Norvegiją, dalyvauti panašiame ledo meistrų sąskrydyje.

Tikrąją materiją A. Bosas žada “tirpdyti” spalio 6 dieną, kuomet atstovaus šaliai tarptautinėje BUSAN skulptūros bienalėje Pietų Korėjoje. Čia susirinks 76 dalyviai iš 16 pasaulio šalių.

by admin