Liepojoje – „Klaipėda: buvimo ženklai“

Liepojoje – „Klaipėda: buvimo ženklai“

Ernestas ŽVAIGŽDINAS. Angelas. 2006 m. Aliejus, drobė, 71×71 cm.

Liepojos ir Klaipėdos bibliotekos mezga nutrūkusius kultūrinius ryšius.

Sena bičiulystė sieja Klaipėdos ir kaimyninės Latvijos Liepojos miesto rašytojus, teatralus, dailininkus. Liepojos centrinės bibliotekos direktorė Ilga Erba ir Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorė Bronė Lauciuvienė sumanė atgaivinti ir jų vadovaujamų bibliotekų bendradarbiavimą.

Iki lapkričio 20-osios Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios bibliotekos Meno skyriuje veikė paroda „Liepoja – miestas, kuriame gimė vėjas“. Joje buvo eksponuojami liepojiečių dailininkių Andros Pelnos koliažai, Andželikos Vilsonės grafika, Liepojos miesto ekonominį, socialinį, kultūrinį veidą atspindintys spaudiniai.

Lapkričio 21-ąją Liepojoje pristatytas Klaipėdos miestas. Liepojos miesto viešojoje mokslinėje bibliotekoje atidaryta paroda „Klaipėda: buvimo ženklai“. Joje eksponuojamos fotomenininkų V.Karaciejaus, A.Darongausko, K.Demerecko, A.Stanevičiaus fotografijos bendru pavadinimu „Miestas, jūra, žmonės”, taip pat naujausi šalies ir Klaipėdos leidyklų – S.Jokužio leidyklos-spaustuvės, leidyklų „Libra Memelensis“ ir „Eglė“ – leidiniai apie Klaipėdos uostamiestį. Jį pa-rodoje simbolizuoja ir skulptoriaus Svajūno Jurkaus skulptūrėlė – svajingo veido berniukas, grakščiai atsirėmęs į miesto herbą.

Kaip gražus buvimo ženklas atidaryme skambėjo Klaipėdos etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Vorusnėlė”(vad. D.Kiseliūnaitė) kuršiškos giesmės ir dainos. Ansamblio vadovė per vernisažą buvo ir nepamainoma vertėja.

Klaipėdos leidėjai Liepojos bibliotekai padovanojo daug naujų knygų, nes Liepojoje, kaip paaiškėjo, gyvena apie 5000 lietuvių. Nemažas jų būrys susirinko ir į klaipėdiečių parodos pristatymą. Ji Liepojoje veiks iki gruodžio.

by admin