Lūžiai ir slaptavietės

Lūžiai ir slaptavietės

Romualdas INČIRAUSKAS. Didžioji kopa. 2006 m. Aliejus, drobė, 100×80 cm.

Nors ir vasara, kultūrinis gyvenimas nėra apmiręs – menininkai renkasi prie Baltijos jūros ir diskutuoja, keičiasi idėjomis.

Liepos 15-22 dienomis Nidoje vyko X tarptautinis Tomo Mano festivalis „Kultūros kraštovaizdžiai. Miestai po lūžio: Klaipėda, Kaliningradas, Gdanskas“.

Festivalio „Žodžio programoje“ dalyvavo literatūros teoretikas, kritikas Jurgenas Mantėjus (Vokietija), rašytoja bei režisierė Ula Lachauer (Vokietija), istorikas Jurijus Kostjašovas (Rusija), rašytojas Zbignevas Šimanskis (Lenkija) bei klaipėdietis rašytojas Gintaras Grajauskas, kurio pranešimą „Mano miestas“ galima paskaityti šiandien „Gintaro lašuose“.

Liepos 23-iąją taip pat prie Baltijos jūros, bet jau Arenshope (Vokietija) vyko tarptautinis projektas „Slaptavietės“, kuriame dalyvavo tapytojai, grafikai, skulptoriai, fotografai, kompozitoriai iš Vokietijos, Suomijos ir Lietuvos.

Lietuvos delegacijoje buvo rašytojai vilnietis Eugenijus Ališanka ir klaipėdietis Gintaras Grajauskas, dalyvavę skaitymuose, vykusiuose meno parodos atidarymo metu.

„Slaptaviečių“ idėja – menų bendradarbiavimas ir sintezė, kuriant meno objektus bei muzikines kompozicijas pagal šešių poetų iš trijų šalių eilėraščius“, – sakė G.Grajauskas. Jo poezija tapo įkvėpimo šaltiniu Karolinai Bajer ir Nanajai Suzuki iš Vokietijos. Dailininkė ir fotografė improvizavo G.Grajausko eilėraščio „Statau barikadą…“ tema.

by admin