Naujo kultūros vadybos diskurso link

Naujo kultūros vadybos diskurso link

Klaipėdoje renkasi Vakarų Europos kultūros vadybos profesionalai. Dvi dienas Olandijos, Vokietijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos kultūros vadybos teoretikai bei praktikai Klaipėdoje skaitys pranešimus ir diskutuos apie šiuolaikinės kultūros vadybos problemas.

Lapkričio 30 ir gruodžio 1 dienomis uostamiestyje vyks tarptautinė konferencija „Neužšąlanti kultūra – 2006: naujo kultūros vadybos diskurso link“.

Renginį organizuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras. Konferencijos konsultantas – Roterdamo (Olandija) Erasmus universiteto profesorius Dirkas Nordmanas.

Anot jų, rytoj prasidedančios konferencijos tikslas – pristatyti šiuolaikinio vakarietiško kultūros valdymo ir vadybos patirtį Europoje ir paanalizuoti esamą ir galimą jos pritaikymą Lietuvoje.

Konferencija siekiama apibrėžti Lietuvos kultūros sektoriaus aktualijas ir ieškoti dialogo su vakarietiškais kultūros valdymo modeliais.

Tai – vienas pirmųjų tokio pobūdžio viešų renginių ne tik Vakarų Lietuvos regione, bet ir visoje šalyje.

Konferencija aktuali ir savo geografine aplinka. Jos dalyviai – kultūros administratoriai, nevyriausybinių organizacijų, įvairių kultūros sričių atstovai, politikai, verslininkai – rinksis ne Vilniuje, o Klaipėdoje.

Ši savo kultūrine aplinka unikali Lietuvos dalis stokoja ir kultūros vadybos specialistų, ir viešos polemikos kultūros valdymo klausimais.

O daugelis strateginių kultūros politikos klausimų dažniausiai sprendžiami sostinėje.

Pasak Klaipėdos kultūros skyriaus vedėjos ir vienos iš šios konferencijos rengėjų Godos Giedraitytės, „šiandien išryškėjantys probleminiai kultūros politikos ir vadybos simptomai – strateginių prioritetų Lietuvos kultūros politikoje trūkumas, kultūros vertės ir vaidmens valstybės politikoje neapibrėžtumas, nenoras keisti seną institucinę sistemą, atotrūkis tarp senų ir naujų idėjų – rodo, kad mūsų šalyje pritrūko diskusijų, kurios apibrėžtų esamą situaciją ir nustatytų, ką svarbu pakeisti, kokių tikslų siekti vienoje ar kitoje srityje“.

Pirmoji konferencijos diena bus skirta pranešimams. Juos skaitys tarptautinį pripažinimą pelnę teoretikai, profesoriai, ekspertai: Roterdamo Erazmus ir Mastricho universitetų (Olandija) profesorius Dirkas Nordmanas, Amsterdamo universiteto (Olandija) profesorius Dosas Elshoutas, De Montforto universiteto (Didžioji Britanija) profesorius Krisas Maughanas, Liuneburgo (Vokietija) universiteto menų magistras Saša Kaganas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pavaduotoja Laima Vilimienė ir kiti.

Pranešimų problematika – nuo kultūros produkto apibrėžimo, kultūros institucijos kaip verslo bendrovės, naujų kultūros finansavimo principų iki kūrybinio miesto teorijų klausimų.

Antroji konferencijos diena bus skirta apvaliojo stalo diskusijoms. Jų tikslas – paanalizuoti Lietuvos kultūros sektoriaus situaciją, paieškoti diskurso tarp Rytų ir Vakarų, padiskutuoti kultūros, valstybės ir rinkos santykių klausimais.

by admin