Palangos vasaros naktys

FESTIVALIS

Palangos vasaros naktys

Rugpjūčio 1-ąją Palangoje atidaromas pirmasis klasikinės muzikos festivalis “Palangos vasaros naktys”, kurio metu per tris savaites klausytojams bus pasiūlyta keliolika labai įvairių renginių: nuo kamerinės muzikos koncertų iki muzikinių projektų su Londono miuziklų atlikėjais, džiazo muzikantais ir house muzikos grupe.

Pasak festivalį organizuojančios Vilniaus menų agentūros “ProArte” direktoriaus Dainiaus Gudaičio, svarbiausia renginių idėja – Palangoje poilsiaujantiems žmonėms pasiūlyti alternatyvą J.Basanavičiaus gatvės “kultūrai”. Be to, prie „rimtosios“ muzikos derinami du netradiciniai muzikiniai renginiai.

Uždarant “Palangos vasaros naktų” festivalį rugpjūčio 23 dieną Palangos parke bus pristatytas muzikinis koliažas “Opera in da House”, kurį lydės šviesų ir pirotechnikos efektai bei kitos šiuolaikinės vaizdinės išraiškos priemonės, pavyzdžiui, videoprojekcijos ir lazerių šviesos tekančio vandens ekrane. “Šio projekto idėja – sujungti tai, ką suderinti, regis, neįmanoma: operą ir house, operos solistus su “G&G sindikatu”, baleto ir breiko šokėjus, džiazą su didžėjaus grojama klubine šokių muzika”, – pasakojo D.Gudaitis. Koncerto metu, lydimos daugybės vaizdo efektų, skambės septynios labai įvairiai kompozitoriaus Lino Rimšos perdirbtos ištraukos iš žinomų operų – Dž.Pučinio “Madame Butterfly”, V.A.Mocarto “Don Giovanni” ir Vytauto Klovos “Pilėnai”.

Ne mažiau įspūdingas žada būti festivalio atidarymas: rugpjūčio 1 dieną Palangos parke Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas brito Martino Yates, ir Londono „West End Musicals“solistai atliks populiariausius L.Bernstaino ir Dž.Geršvino kūrinius bei ištraukas iš garsiausių miuziklų.

Tai – pirmasis LNSO ir “West End Musicals” dirigento bei solistų (Debora Myers, Jacinta Whyte ir Maurice Clarke) projektas Lietuvoje. Ši prieš daugiau nei metus sukurta programa su didžiuliu pasisekimu jau buvo atlikta užsienyje – 2002 metų pavasarį ir vasarą Slovėnijoje bei Vokietijoje.

Į Palangos festivalio programą įtrauktos ir “Nakties serenados” – tradiciniai prof. Sauliaus Sondeckio vadovaujamo Lietuvos kamerinio orkestro koncertai Gintaro muziejaus rožyne. Šiais metais bus surengti 6 koncertai, kuriuose kartu su orkestru gros smuikininkas Vilhelmas Čepinskis ir kiti žinomi atlikėjai. Kamerinės muzikos gerbėjams taip pat organizuojamas koncertų ciklas Gintaro muziejaus Židinio menėje.

Rengėjai tikisi, kad šis “Palangos vasaros naktų” festivalis taps tradiciniu.

Šios vasaros festivalį agentūra “ProArte” organizuoja su partneriais – Lietuvos nacionaline filharmonija ir Palangos miesto savivaldybe. Visi renginiai finansuojami Palangos miesto savivaldybės ir privačių rėmėjų lėšomis.

„Durų“ inf.

by admin