Pasikalbėjimas dviese

FOTOGRAFIJA

Pasikalbėjimas dviese

Goda GIEDRAITYTĖ

Šiandien 17 val. Klaipėdos dailės parodų rūmuose atidaromos šiauliečių fotomenininkų Aleksandro Ostašenkovo ir Reginos Šulskytės fotografijos parodos.

A.Ostašenkovo kūriniai ekvilibristiškai laviruoja tarp žmogaus subjektyvios patirties – atminties, pagarbos, nostalgijos ir objektyvios jį supančios kasdienybės, tikrovės laikinumo, nujaučiamos mirties, aplinkos irimo ir erozijos. Tokia sielos išraiškos pusiausvyra charakterizuojama kelio įvaizdžiu, kurio kryptis ir tikslas, anot kritikės A. Narušytės, neapibrėžti, svarbiausia – pats judėjimas, vietų kaita ir savęs, keliaujančio laiku – stebėjimas. Su laiku bei laikinumu sietinas ir “juodai-baltos” fotografijos pasirinkimas. Pati fotografija formos atžvilgiu – minimali, varijuojama vos keliais principais: faktūrų supriešinimu, prieblandos, pilkos šviesos sklaida, horizontalios linijos pabrėžtimi.

A.Ostašenkovo „Kito kranto“ ieškojimams antrina R.Šulskytės „Interpretacijos“. Tačiau fotografė, priešingai kolegai, į kasdienybės objektus žvelgia iš vidaus… T.y. per tą patį kasdienybės stiklą ir vis dėlto varijuodama regimais kasdieniškais objektais (stalas, užuolaidos, gatvės grindinys), autorė, pasitelkusi fotokamerą, transformuoja ją supančią aplinką ir kuria abstrakčias objektinės realybės vizijas. Jas R. Šulskytė panardina šviesos ir šešėlių gelmėn, tuo būdu atskleisdama tikrovės būties – nebūties veidą.

Dviejų fotografų regimybės dialogas su esama ir nesama kasdienybe, laikinu ir amžinu pasauliu prasideda… ir tęsis iki lapkričio 16 dienos Klaipėdos dailės parodų rūmuose (Aukštoji g. 3).

by admin