Pelnė Metų knygos titulą

 

LITERATŪRA ŠIANDIEN
www.durys.daily.lt
Sudarytojas Gintaras Grajauskas
grajauskas@gmail.com

Pelnė Metų knygos titulą

Praėjusią savaitę paaiškėjo ir buvo apdovanoti 2010-ųjų Lietuvos metų knygos rinkimų laureatai, kuriuos tradiciškai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų penketukų išrinko skaitytojai. Tarp trijų šalies rašytojų kūrinių, pelniusių Metų knygos laurus, – ir klaipėdiečio knyga.

Knygų suaugusiesiems kategorijoje rinkimus laimėjo Marcelijaus Martinaičio biografiniai užrašai „Mes gyvenome“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Autorius atsiminimų knygoje ne tik rašo apie savo vaikystę ir paauglystę, bet ir vaizdžiai pasakoja apie anų laikų Lietuvos kaimo gyvenimą, atskleidžia žmonių pasaulėžiūrą ir mąstyseną, įžvalgiai lygina su smarkiai pasikeitusiu vėlesnių laikų pasauliu.

Mažųjų skaitytojų valia 2010-ųjų Metų knyga vaikų leidinių kategorijoje tapo klaipėdiečio Rimanto Černiausko „Vaikai ir vaiduokliai“ („Versus aureus“ leidykla). Tai smagių istorijų knyga vaikams, kurie domisi neįprastais nuotykiais. Joje pasakojama, kaip smagu būtų eiti į mokyklą, jei vaikų ten kasdien lauktų mažas vaiduokliukas. Su juo būtų galima ne tik pasitarti, jei nežinai atsakymo į mokytojos klausimą, bet ir pasikalbėti, nes jis – tikras draugas. O svarbiausia – jo niekas nemato… „Vaikai ir vaiduokliai“ – septintoji R.Černiausko knyga vaikams. O Metų knygos laureatu jis tapo antrąsyk. Jaunieji skaitytojai jo „Slieko pasaką“ išrinko 2007 metų vaikų knyga.

Paauglių knygų kategorijoje 2010-ųjų Metų knyga išrinktas Vytauto Račicko romanas „Baltos durys“ (leidėjas V.Račickas). Jis pasakoja apie paauglius, jų svajones, ieškojimus ir klystkelius – liūdna istorija, kuri gali paliesti kiekvieną.

Šiemet už Metų knygą balsavo rekordinis skaitytojų skaičius – net 17932.

Šių metų akciją užbaigė iškilmingi Metų knygos laureatų apdovanojimai, įvykę praėjusį sekmadienį Vilniaus knygų mugėje.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti visuomenėje skaitymo prestižą. Jos idėja – pristatyti geriausius praėjusiais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius. Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos, Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos organizuojamuose Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį.

by admin