Pianistė laimėjo prestižiniame konkurse

Pianistė laimėjo prestižiniame konkurse

Klaipėdietę Gabiją Maknavičiūtę tarptautiniame pianistų konkurse Italijoje lydėjo ypatinga sėkmė.

G.Maknavičiūtė – Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos 8A klasės moksleivė. Prieš trejetą metų, atvykusi į Vilnių iš Klaipėdos, kur mokėsi fortepijono meno E.Balsio menų gimnazijos Fortepijono skyriaus vyr. mokytojos Valentinos Potejenko klasėje, dabar fortepijono specialybę ji studijuoja mokytojos ekspertės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) doc. Albinos Šikšniūtės klasėje. Jaunoji pianistė jau keturių tarptautinių pianistų konkursų laureatė.

Tačiau pačią didžiausią sėkmę G.Maknavičiūtei atnešė tarptautinis konkursas „Consorso Internazionale Musicale Giovani Musicisti“, šį pavasarį vykęs Trevise (Italija). Lietuvai atstovavo Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtinės G.Maknavičiūtė (8 kl.) ir Agota Kalvelytė (9 kl.) bei jas lydinti LMTA studentė Marija Kalvelytė.

G.Maknavičiūtės amžiaus grupėje varžėsi 28 dalyviai iš Šveicarijos, Austrijos, Kazachstano, Japonijos, Kroatijos, Slovėnijos ir kitų šalių. Keturiolikmetė Gabija pasirodė geriausiai iš visų ir pelnė didžiausią apdovanojimą – konkurso taurę „1° Premio Assoluto“. Tai ne tik aukščiausias įvertinimas jos amžiaus grupėje, bet ir viso konkurso (Assoluto) specialaus prizo laimėjimas.

„Buvau be galo susijaudinusi, neturėjau su kuo pasidžiaugti gautu prizu, prisimenu tik komisijos pirmininko žodžius, kad „fortepijono muzikos keliu toli eisiu“… Stovėjau koridoriuje viena su visais apdovanojimais“, – prisiminė savo jauseną jaunoji pianistė, žengianti savo mamos, žinomos pianistės Ingos Maknavičienės pėdomis.

Palinkėkime jaunajai talentingai muzikantei, garsinančiai ne tik mūsų Klaipėdos, bet ir Lietuvos vardą pasaulyje, didelės kūrybinės sėkmės.

„Durų“ inf.

by admin