Pianisto G.Aleknos rečitalis

Pianisto G.Aleknos rečitalis

„Fėjos, fejerverkai ir Beethoveno atsisveikinimas…“ – taip savo rečitalį, kurį šįvakar gros Klaipėdos koncertų salėje, pavadino pianistas Gabrielius Alekna. Jo solinio pasirodymo programoje – C.Debussy preliudai fortepijonui, B.Bartóko Etiudai op. 18 ir L. van Beethoveno Sonata c-moll op. 111. Ne pirmą kartą Klaipėdos koncertų salėje muzikuosiantis atlikėjas yra net 14 konkursų laureatas, pagarsėjęs kaip pirmasis lietuvis, priimtas į garsiąją Juilliardo mokyklą (Niujorkas, JAV), ten įgijęs bakalauro, magistro ir muzikos menų daktaro laipsnius. „Ypač talentingas pianistas ir muzikas“, – taip apie G.Alekną atsiliepė vienas žymiausių dabarties muzikų Danielis Barenboimas.

 

Šventėms – „Salve Musica“

„Švęskime su muzika!“ – kviečia gruodžio 3–31 d. Klaipėdos koncertų salės šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“. Jis klaipėdiečiams paruošė aštuonis koncertus. Festivalyje muzikuos Lietuvos nacionalinis simfoninis, Valstybinis simfoninis ir Klaipėdos kamerinis orkestrai, pianistai P.Geniušas ir D.Kirilauskas, perkusininkas P.Giunteris, saksofonininkas P.Vyšniauskas, violončelininkas M.Bačkus, dainuos chorai „Jauna muzika“ ir „Aukuras“, M.Vitulskas ir J.Sakalauskas, bus parodytas muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“ pagal C.Saint-Saënso muziką, klasikos aranžuotes ir kalėdines giesmes Klaipėdos karilionu skambins K.Kačinskas ir S.Žilevičius.

 

Virtualus Š.Nako muziejus

Šiandien 18 val. Klaipėdos parodų rūmuose bus atidaryta Šarūno Nako multimedijos instaliacijų paroda „100 istorijų: Nacionalinis muzikos legendų muziejus“. Tai yra pirmasis konceptualus bandymas išryškinti įdomiausius lietuvių muzikos istorijos momentus, „trūkstamus epizodus“ atkuriant remiantis ne tik faktais, bet ir legendomis ar net apkalbomis, gana linksmai gretinant pakankamai tolimus, kartais prieštaringus dalykus. Naudojama gausi dokumentinė medžiaga, nuotraukos, fragmentai iš kino ir garso archyvų, apimantys bemaž visą nacionalinės muzikos 100-metį. Iki gruodžio 19 d. lankytojai galės stebėti autentiškas kronikas, žiūrėti trumpus specialiai nufilmuotus siužetus, klausytis muzikos.

 

Albumas primins J.Kazlauską

I.Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje šiandien 17 val. vyks fotoalbumo „Juozas Kazlauskas. Fotografija“ pristatymas. Dalyvaus fotografo, kino režisieriaus bei operatoriaus J.Kazlausko (1941–2002) buvę bendražygiai ir bičiuliai, jo kūrybinio palikimo tvarkytoja Dalia Kazlauskienė, menotyrininkė Danguolė Ruškienė. J.Kazlausko kūrybai buvo būdingas labai platus temų spektras: nuo kelionių šiaurės keliais fotografijų, kino dokumentikos iš Sibiro tremties vietų iki Sąjūdžio ir nūdienos gyvenimo vaizdų. Leidinys skirtas jo 70-mečiui paminėti. Renginio metu bus rodomi dokumentiniai filmai „Juozas Kazlauskas. Fotografija“ bei „Žmogus ir žemė“ apie sovietmečiu buvusią tradicinę fotomeno parodą žemės tema.

Laukia jaunųjų kūrėjų

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kviečia jaunuosius menininkus (iki 35 m.) teikti paraiškas ir dalyvauti tarptautinėje šiuolaikinėje meno bienalėje „Jaunieji Europos kūrėjai“. Paraiškų laukiama iki 2011 m. kovo 15 d. Atrinkti 20 autorių dalyvaus balandį Klaipėdos parodų rūmuose vyksiančioje atrankinėje „JEK Klaipėda“ parodoje. Ekspozicijai pasibaigus bus išrinkti 8 autoriai, atstovausiantys Lietuvai „JEK 2011/2013“ bienalėje. Tai puiki proga jauniesiems kūrėjams pristatyti savo darbus Europai. Šiuo metu bienalėje dalyvauja aštuonios šalys: Austrija, Ispanija, Italija, Lietuva, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Vengrija ir jau kitais metais prisijungsianti Vokietija. Bienalės paroda pabuvos kiekvienoje.

Dramos teatras – į Vilnių

Klaipėdos dramos teatras vėl ruošiasi į Vilnių. Lapkričio 30-ąją Nacionaliniame dramos teatre klaipėdiečiai parodys premjerinį spektaklį – J.Vaitkaus režisuotą G.Grajausko dviejų dalių tragikomediją „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“, jau spėjusią laimėti 8 prizus. Spektaklis ir jo kūrėjai apdovanoti nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė 2010“, spalį vykusiame Vilniuje, bei režisierės Dalios Tamulevičiūtės atminimui dedikuotame profesionalių teatrų festivalyje, surengtame Varėnoje. Gruodžio 1-ąją sostinės publikai Klaipėdos dramos teatras vaidins pastaraisiais metais vieną populiariausių savo spektaklių – P.Gladilino dviejų dalių komediją „Iš miglos išniro angelas“ (rež. R.Rimeikis).

by admin