„Plartformoje“ – kylantis menas

TRUMPAI

„Plartformoje“ – kylantis menas

Rugsėjo 29 – spalio 2 dienomis Klaipėdos menininkų grupė „Žuvies akis“ rengia 6-ąjį šiuolaikinių menų festivalį „Plartforma“. Publikai planuojama pristatyti 10 šokio, teatro, muzikos ir dailės projektų. Tarp jų – garsios japonės šokėjos iš Prancūzijos darbas „Los Layers“ („Sluoksniai“), lietuvių Gyčio Ivanausko ir Rūtos Butkytės šokio spektakliai. Šiemet „Plartforma“ tapo tarptautinio Europos scenos menų ir festivalių tinklo DNA („Development of New Art“) nare. Todėl klaipėdiečių renginyje dalyvaus jo partneriai, pristatysiantys kylančius jaunuosius menininkus iš Slovėnijos, Čekijos, Vengrijos. „Plartforma“ vyks „Švyturio menų doke“. Bilietai – po 20 litų, juos jau kitą savaitę pradės platinti „Bilietai.lt“.

Baltijos kelrodžio idėjų paroda

Klaipėdos miesto savivaldybės konferencijų salėje 2-ajame aukšte iki rugsėjo 1-osios vyksta Baltijos kelrodžio konkursui pateiktų idėjinių projektų paroda. Konkurse dalyvauja 4 skirtingi darbai, kuriuos peržiūrėti pastarąją savaitę galėjo miesto gyventojai ir svečiai. Klaipėdos įvaizdžio komisijai rugsėjo pradžioje paskelbus konkurso nugalėtoją, geriausias idėjinis kelrodžio projektas bus įgyvendintas dar šį rudenį. Klaipėdiečius bei uostamiesčio svečius Šiaurės rage stovėsiantis kelrodis kvies susimąstyti apie Baltijos jūros svarbą ir netoliese esančius kaimynus, su kuriais plečiamas verslo, aplinkosaugos, susisiekimo ir kitų sričių bendradarbiavimas. Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis.

Su tapyba – į gimtinę

Nuo Jūros šventės pabėgęs į Labanoro girią, klaipėdietis dailininkas Danas Andriulionis viešėjo, tapė, diskutavo sodyboje pas bičiulį ir mokytoją tapytoją Aloyzą Stasiulevičių. „Nuostabiai praleidau laiką“, – džiaugėsi klaipėdietis. Krašto muziejuje gimtajame Rokiškyje nuo rugpjūčio 16-osios veikia jo jubiliejinė autorinė tapybos paroda. Joje eksponuojama 40 didelio formato drobių, nutapytų per pastaruosius kelerius metus. Parodos pristatymas ir susitikimas su šį rudenį 60-metį švęsiančiu autoriumi vyks rugsėjo 24-ąją, per Rokiškio miesto šventę. Į ją kraštietis D.Andriulionis nusiveš ir knygą apie savo kūrybą, kurią artėjant dailininko jubiliejui rugpjūtį išleido Sauliaus Jokužio leidykla-spaustuvė Klaipėdoje.

Klaipėdoje režisuoja įžymybės

Rugpjūčio 20–21 dienomis Klaipėdoje lankėsi žymi latvių teatro režisierė ir pedagogė Mara Kimelė. Naujojo Rygos teatro režisierė Klaipėdos dramos teatre pradeda statyti spektaklį pagal garsaus švedų rašytojo Pero Olovo Enquisto pjesę „Lūšies valanda“. Šis dramaturgas Lietuvoje labiau žinomas kaip romanų „Asmens gydytojo viešnagė“, „Blanša ir Marija“, „Išguitas angelas“, „Kapitono Nemo biblioteka“ autorius. Jo pjesės „Lūšies valanda“ premjera iš pradžių buvo planuojama baigiantis rugsėjui, bet, jei režisierė pageidaus, gali būti nukelta į spalį arba bus parodyta tik pavasarį. Dabar Klaipėdos dramos teatre Gintaras Varnas stato Augusto Strindbergo „Šmėklų sonatą“. Jos premjera numatyta lapkričio pabaigoje.

by admin