Profesorės iš Italijos vizitas

Profesorės iš Italijos vizitas

Jūratė Karosaitė

KU MF Fortepijono katedros docentė

Klaipėdos universiteto (KU) Menų fakultete (MF) viešėjusi Italijos Reggio Calabria F.Cilea konservatorijos Fortepijono katedros vedėja profesorė Cinzia Dato vedė seminarą studentams ir surengė rečitalį.

Gražus kūrybinis bendradarbiavimas sieja KU MF ir Reggio Calabria F.Cilea konservatoriją. Jos profesorius Giuseppe Currao ne kartą vedė meistriškumo pamokas KU studentams, o KU MF profesoriai V.Tetenskas ir V.Vadoklienė koncertavo ir dėstė F.Cilea konservatorijoje.

Jos profesorė C.Dato, pagal tarptautinę Erasmus studentų ir pedagogų mainų programą lapkričio 18–19 dienomis viešėjusi KU, nuolat koncertuoja kaip solistė ir įvairių kamerinių ansamblių dalyvė. Be to, pianistė yra tarptautinių konkursų žiuri narė, veda fortepijono tobulinimosi seminarus įvairiose šalyse.

C.Dato gimė muzikų šeimoje. 19 metų aukščiausiu įvertinimu baigė valstybinę Mesinos A.Corelli konservatoriją. Dabar C.Dato yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė, 2001-aisiais Ibla apdovanota didžiuoju tarptautiniu kompetencijos prizu – koncertine turnė po Angliją, Ameriką ir Japoniją.

C.Dato meistriškumo seminaras KU Menų fakulteto studentams buvo skirtas Vienos klasikų fortepijoninių kūrinių interpretacijos problemoms. Seminaras sulaukė nemažo studentų ir pedagogų dėmesio. Profesorės rečitalio, skambėjusio KU Menų fakulteto salėje, programa buvo tiesiogiai susijusi su seminaro tematika. Pianistė atliko tris J.Haydno sonatas (C-Dur, Hob. XVI:10; e-moll Hob. XVI:34; C-Dur Hob. XVI:50), Fantasia-capriccio C-Dur Hob. XVII:4 bei L. van Beethoveno Sonatą op. 27 Nr.1 „Quasi una fantasia“. C.Dato rečitalis buvo šiltai publikos sutiktas.

Džiaugiamės šiuo turiningu profesorės iš Italijos vizitu. Tikimės, kad vaisingas bendradarbiavimas su F.Cilea konservatorija nenutrūks ir ateityje.

by admin