„Rašto meno“ paroda pasiekė Vilnių

„Rašto meno“ paroda pasiekė Vilnių

Trečioji Lietuvos šrifto ir kaligrafijos paroda „Rašto menas“, praėjusį pavasarį startavusi Klaipėdoje, spalį buvo pristatyta Šiaulių „Laiptų“ galerijoje, o nuo lapkričio 16-osios eksponuojama Vilniuje. „Arkos“ galerijos erdvėse „Rašto menas“ pristatomas kartu su vilniečių skulptorių paroda „Žodžio laisvė“. Abi ekspozicijos dedikuotos lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis atgavimo 100-mečiui.

Klaipėdoje gimusi ir kas penkeri metai čia startuojanti šalies kaligrafų meno paroda šiemet sulaukė 28 dalyvių iš visos Lietuvos – pradedant dailės bei dizaino studentais ir baigiant Dailės akademijos profesoriais bei akademikais. Beveik visų autorių darbai pasiekė ir sostinę. „Rašto meną“ „Arkoje“ vėlgi efektingai išeksponavo klaipėdietis dailininkas Mindaugas Petrulis. Anot projekto kuratoriaus klaipėdiečio kaligrafijos meistro Algio Kliševičiaus, išliko ir stiprus istorinis parodos akcentas. Vilniečiams, kaip pavasarį klaipėdiečiams, buvo pristatytas ypatingas parodos eksponatas – faksimilinis leidinys „Lietuviškos spaudos aušra“, kurį sudarė dr. Silva Pocytė ir išleido Klaipėdos universiteto leidykla.

„Rašto meno“ parodoje lyg veidrodyje atsispindi Lietuvos kaligrafijos meno vystymasis. Be to, matyti ir Europos kaligrafinės tendencijos. „Čia yra ir akademinio rašymo pavyzdžių, ir improvizacinės kaligrafijos, kur emocijos daugiau nei informacijos“, – sakė A. Kliševičius. Be to, esama art-dizaino stiliaus darbų – kaligrafijos su tekstile, ant akmenukų, medžio lapų, – įtraukiami motyvai, kurių anksčiau nebuvo. Tai nauja ir įdomu, lyginant visas tris jau surengtas „Rašto meno“ parodas.

Dar įdomu, kad lietuviškas „Rašto menas“ „Arkoje“ pristatomas drauge su skulptūra. Anot vilnietės menotyrininkės Aldonos Dapkutės, kaligrafijos draugija palanki kitiems menams, nes jų neužgožia. Tik gal su skulptūromis „Arkoje“ jai kiek ankštoka…

Lietuvos šrifto ir kaligrafijos paroda „Arkos“ galerijoje viešės iki gruodžio 7-osios. Po to ją ketinama perkelti į Seimo rūmus.

„Klaipėdos“ inf.

by admin