Rusijos fotomenas pristatomas Palangoje

Rusijos fotomenas pristatomas Palangoje

Ramunė Pletkauskaitė

Rugpjūčio 23-iąją vyko festivalis „Rusijos fotomenininkai Palangoje-2006”.

Iš Maskvos į festivalį Palangoje atvažiavo fotomenininkai Aleksandras Tiagny-Riadno, Galina Moskaliova, Andrejus Baskakovas ir Sergejus Borisovas. Darijos VASILIAUSKIENĖS nuotrauka

Palangos viešbutyje „Vėtra” surengta konferencija „Šiuolaikinės rusų fotografijos tendencijos”, atidarytos fotografijos parodos „Rusijos giluma” – Palangos miesto viešojoje bibliotekoje, šiuolaikinės rusų fotografijos apžvalga – A.Mončio namų-muziejaus galerijoje, „Ešero erdvė” – restorane „Pelikanas”. Palangoje savo darbus eksponuoja 14 fotomenininkų iš Maskvos, Sankt Peterburgo, Novosibirsko, Kazanės, Krasnojarsko, Nižnij Novgorodo ir Kaliningrado. Atvykusiems svečiams surengtas padėkos pobūvis ir festivalio aptarimas ant jūros kranto.

Rusų fotografijos festivalis Palangoje – jau antrasis tokio masto fotografijos įvykis. Pernai bendra maskviečių fotografų paroda, šiltai sutikta palangiškių, vėliau buvo sėkmingai eksponuota Nidoje, Vilniuje ir Tauragėje. Šiemetinis susitikimas Palangoje skirtas Rusijos fotomenininkų sąjungos 15-mečiui.

Rusijos fotomenininkų sąjungos steigėjas ir pirmininkas, parodų Palangoje kuratorius Andrejus Baskakovas per festivalio atidarymą džiaugėsi 2005-aisiais užsimezgusia pažintimi su „Palangos fotoklubu 750“. „Susipažinome Kaliningrado bienalėje „Fotomanija-2005“, kurioje klubas pristatė unikalią Baltijos šalių beveik šimto autorių fotodarbų kolekciją, – prisiminė A.Baskakovas. – Bendromis jėgomis šiemet pavasarį Kaune ir Klaipėdoje surengėme geriausių jaunųjų Rusijos fotografų parodas, o Maskvos galerijoje „FotoSojuz“ pristatėme parodą „Palangos fotoklubas Maskvoje-2006“, kuri buvo palangiškių projekto „Lietuvos pajūrio menininkai Maskvoje“ sudėtinė dalis. Pastaroji paroda, startavusi fotografijos muziejuje Nižnij Novgorode, šiuo metu keliauja po Rusijos miestų galerijas.

Dabar mes Palangoje pristatome įvairių Rusijos regionų fotografų kūrybą. Mums tai – garbinga misija, žinant, kad Lietuvos fotografijos menas turi gilias tradicijas, mūsų šalyje yra užsitarnavęs didžiulį autoritetą.“

Anot „Palangos fotoklubo 750” steigėjo, administratoriaus ir šio festivalio organizatorius Ado Sendrausko, festivalis svarbus tuo, kad tai pirmas renginys Lietuvoje nuo Nepriklausomybės paskelbimo, kai taip plačiai visuomenei pristatomas šiuolaikinis Rusijos fotografijos menas.

by admin