Šiemet – apie fachverką, kitąmet – apie dvarus

Šiemet – apie fachverką, kitąmet – apie dvarus

Knygos viršelis.

Livija Grajauskienė

Leidykla “Libra Memelensis” išleido knygą “Klaipėdos fachverkas”, kurioje pristatoma šios iš visų Lietuvos miestų tik Klaipėdai būdingos medinės konstrukcijos istorija. Knygos leidimą inicijavo Klaipėdos miesto savivaldybė.

“Fachverkas – labiausiai pažeidžiama, nykstanti medinė konstrukcija, tad pirmąjį leidinį, reprezentuojantį Klaipėdos kultūros paveldą, nutarėme skirti būtent jam,”- sakė Paminklotvarkos skyriaus vedėja Rima Noreikienė. Beje, knygą ketinama padovanoti visų fachverkinių pastatų savininkams.

Pasak R. Noreikienės, iš pražių buvo planuota išleisti nedidelę brošiūrėlę plonais viršeliais. Tačiau “Libra Memelensis” direktoriaus Kęstučio Demerecko ir jo surastų rėmėjų – J. Naujelienės projektavimo firmos “Rokas” ir UAB “Uostamiesčio projektai” – dėka dienos šviesą išvydo rimtas leidinys. Jame apžvelgiama ir fachverko, ir miesto istorija, prisimenama, kokį indėlį į unikalios Lietuvoje konstrukcijos išsaugojimą įdėjo Paminklų konservavimo institutas.

Į knygą sudėta ir dar niekur nepublikuotos vizualinės medžiagos, ir naujų istorijos faktų. Literatūrine dalimi rūpinosi konstruktoriai Jurijus Bachitovas ir Kostas Frankas, įžanginį straipsnį ir reziumė trimis kalbomis parašė K. Demereckas.

Kitais metais planuojama išleisti knygą, skirtą Klaipėdos dvarams. R. Noreikienės žodžiais, norima priminti, kad tie dvarai egzistavo, nes dabar nyksta ne tik statiniai, bet ir pati Klaipėdos dvarų sąvoka.

by admin