Siūloma suteikti Klaipėdos kultūros magistrų vardus

Siūloma suteikti Klaipėdos kultūros magistrų vardus

Klaipėdos kultūros magistrų vardus suteikti ir aukso žiedais su deimantais apdovanoti šiemet siūloma penkis klaipėdiečius. Už ypatingus nuopelnus uostamiesčio kultūrai ir menui apdovanojimui pristatyti Muzikinio teatro vadovas ir vyriausiasis dirigentas Stasys Domarkas, Dramos teatro meno vadovas režisierius Povilas Gaidys, rašytojas Gintaras Grajauskas, Klaipėdos universiteto profesorė muzikologė Daiva Kšanienė bei architektas Petras Lapė.

Šis prieš metus Klaipėdos miesto savivaldybės įsteigtas apdovanojimas labiausiai miestui nusipelniusiems menininkams ir kultūros žmonėms pernai buvo įteiktas pirmiesiems trims klaipėdiečiams – istorikui dr. Jonui Geniui, dailininkui Algiui Kliševičiui ir aktoriui Vytautui Paukštei. Jie tapo pirmaisiais Klaipėdos kultūros magistrais ir buvo apdovanoti žiedais, pagamintais Pilies muziejuje saugomo renesansinio žiedo pavyzdžiu.

Į apdovanojimą ir Klaipėdos kultūros magistrų ložę šiemet oficialiai pretenduoja dar penki klaipėdiečiai, kurių kandidatūras savivaldybei pristatė uostamiesčio kūrybinės sąjungos, kultūros institucijos, nevyriausybinės organizacijos bei pavieniai asmenys. Kandidatus slaptu balsavimu vertins trylikos žmonių komisija, kurią sudarys visi vienuolika miesto Kultūros ir meno tarybos narių, miesto meras bei Kultūros skyriaus atstovas.

Apdovanojimo nuostatuose numatyta, jog kasmet gali būti teikiama ne daugiau kaip trys tokie žiedai – pagaminti iš aukso ir inkrustuoti deimantais, kiekvienas kainuojantis beveik penkis tūkstančius litų.

Klaipėdos miesto apdovanojimas už meninius pasiekimus ir ypatingus nuopelnus uostamiesčio kultūrai šiemet, kaip ir pernai, bus įteiktas per Klaipėdos gimtadienį – rugpjūčio 1-ąją iškilmingos ceremonijos metu. Ją ketinama surengti ten pat, kur vyko pirmoji, – Klaipėdos piliavietėje. Jau paskelbtas šios ceremonijos organizatoriaus konkursas.

„Klaipėdos“ inf.

by admin