Skambės poezija

LITERATŪRA ŠIANDIEN
www.durys.daily.lt
Sudarytojas Gintaras Grajauskas
grajauskas@gmail.com

Skambės poezija

 

 

Rimantas Černiauskas

Kiekvieną pavasarį visomis spalvomis, garsais ir kvapais suputoja gamta. Melsvos, baltos ir violetinės alyvos žydi tiesiai prieš langą, ir širdis ima kulti kaip kuliamoji, sukruta net seniai, vaikai, moterys, o ką jau kalbėti apie poetus.

Gal todėl „Poezijos pavasaris“ Lietuvėlėje vyksta per patį sodų žydėjimą. Gaila, bet šiais metais jis bus pažymėtas netekties ženklu – Anapilin pasitraukė vienas iš jo sumanytojų ir dalyvių poetas Justinas Marcinkevičius. O tai viena unikaliausių ir masiškiausių poezijos švenčių pasaulyje. Poezijos pavasaris apsilanko visoje šalyje – nuo Vilniaus iki Baltijos jūros. Gal tik mūsų braliukai latviai turi panašias Rainio dienas rudenį.

Kaip visada jis atkaks ir į uostamiestį. Čia vyks keturi poetų susitikimai su savo skaitytojais, kurių metu bus galima ne tik pasiklausyti poezijos, bet ir įsigyti naujų knygų, gauti autorių autografus.

Poezijos festivalį pradės jaunieji miesto poetai – moksleiviai ir studentai, kas žino, gal būsimieji nacionalinių ir kitokių premijų laureatai. Ar taip seniai jaunaisiais dar tebevadino Stasį Jonauską, Rolandą Rastauską ar Gintarą Grajauską?

Jaunųjų poetų vakaras – gegužės 26 d. 17 val. I.Simonaitytės bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25). Vakaro vedėjas bus jaunas, bet jau pagarsėjęs poetas Mindaugas Valiukas.

Kitą dieną po triukšmingos ir neprognozuojamos jaunųjų poezijos miestelėnus kviečiame ateiti pasiklausyti rimtesnio ir labiau sukaupto žodžio. Miesto Skulptūrų parke, kažkada buvusiose kapinėse, gegužės 27 d. 17 val. – poezijos vakaras „Išėjusiems“. Jo sumanytoja, organizatorė ir vedėja bus jauna Klaipėdos rašytoja Sondra Simanaitienė.

Kad Klaipėda teisėtai vadinama jūriniu miestu, poetai ir miestelėnai galės pajusti šeštadienį. Gegužės 28 d. 12 val. poezija suskambės ir laive „Venus – S“. Jo įgula ir atvykę ant denio svečiai galės pasiklausyti poetės iš JAV Vitalijos Bogutaitės, lietuvio iš Lenkijos Sigito Birgelio, vilniečių Grigorijaus Jefremovo ir Inezos Juzefos Janonės bei kauniečio Viktoro Rudžiansko, klaipėdiečių Nijolės Kliukaitės, Daivos Molytės-Lukauskienės ir kitų uostamiesčio poetų eilių bei istorijų apie Klaipėdos uostą.

Baigiamasis „Poezijos pavasario“ renginys Klaipėdoje nuaidės gegužės 28 d. 17 val. P.Domšaičio paveikslų galerijoje. Ten, be minėtų „Poezijos pavasario“ svečių, dar dalyvaus poetai iš Karaliaučiaus Borisas Bartfeldas, Igoris Belovas ir Viačeslavas Karpenka, taip pat minėti ir nepaminėti Klaipėdos krašto poetai. Juk Palangoje dar turime poetę Eleną Karnauskaitę, Kretingoje – Bronę Liniauskienę, Skuode – Dalią Tamošauskaitę, Gargžduose – Dalią Kudžmaitę ir t.t. Kas skaito, tas juos žino. Baigiamojo vakaro vedėjos bus poetės D.Molytė-Lukauskienė ir N.Kliukaitė.

Iki pasimatymo poezijos vakaruose.

by admin