Šoks danų choreografo spektaklyje

Šoks danų choreografo spektaklyje

 

Lietuvis šiuolaikinio šokio atlikėjas, Klaipėdos menininkų grupės „Žuvies akis“ narys Petras Lisauskas laimėjo atrankoje dėl teisės dalyvauti naujajame garsaus danų choreografo Palle Granhojaus pastatyme, kurio repeticijos jau prasidėjo Danijos Arhuso mieste.

Sausio pabaigoje Prahoje įvyko paskutinė žinomo danų choreografo P.Granhojaus šokėjų atranka į tarptautinio tinklo „DNA: Development of New Art“ (www.dna-project.eu) ir Granhøj Dans (www.granhoj.dk) kooprodukciją – šokio spektaklį „Vyrai & Mahleris“ („Men & Mahler“). Profesionalių vyrų šokėjų atranka, kurią lydėjo meistriškumo kursai, surengta trijose DNA tinklo partnerių šalyse (Čekijoje, Vengrijoje ir Lietuvoje).

Vilniuje atranka vyko sausio 14 ir 15 d., ją organizavo DNA tinklo partneris Lietuvoje – Klaipėdos menininkų grupė „Žuvies akis“. Į atranką Lietuvoje buvo užsiregistravę septyni šokėjai iš mūsų šalies ir Lenkijos, tačiau atvyko tik keturi – Tomas Dapšauskas, Tautvilas Gurevičius, Mantas Stabačinskas ir klaipėdietis P.Lisauskas.

Meistriškumo kursų dalyviai susipažino su P.Granhojaus nuo devintojo dešimtmečio vystoma „obstrukcijos technika“ („obstruction technique“), gavo unikalių pamokų, kaip šokti akimis, žvilgsniu, visu savo vidumi, džiaugėsi naudinga praktine patirtimi.

Apibendrinus tris atrankas, kuriose dalyvavo 23 šokėjai iš šešių DNA tinklo partnerių šalių (Čekija, Lietuva, Lenkija, Slovakija, Slovėnija, Vengrija), buvo atrinkti septyni šokėjai: László Fülöpas ir Áronas Darabontas Leonas iš Vengrijos, Tomaszas Cisesielski’s, Mikolajus Karczewski’s ir Aureliuszas Rysas iš Lenkijos, Tomásas Danielis iš Slovakijos bei P.Lisauskas iš Lietuvos.

Vasario 15-­ąją „Granhøj Dans“ teatre Arhuso mieste Danijoje prasidėjo visą mėnesį truksiančios naujojo šokio spektaklio repeticijos. Gegužės viduryje – birželio pradžioje vyks baigiamosios repeticijos Liublijanoje Slovėnijoje, kur numatoma ir spektaklio premjera. 2012 ir 2013 m. spektaklis „Vyrai & Mahleris“ apie kompozitoriaus Gustavo Mahlerio dramatiškas gyvenimo peripetijas bus pristatytas tarptautiniuose festivaliuose DNA tinklo šalyse. Lietuvoje premjera numatoma šiemet rugsėjo pabaigoje tarptautinio šiuolaikinių menų festivalio „Plartforma“ metu Klaipėdoje. Pagrindinis kooprodukcijos koordinatorius yra šokio ir vizualinio teatro centras BORA BORA (Arhusas, Danija)“.

„Durų“ inf.

by admin