Statys paminklą Lietuvos himnui

LANGAS

Statys paminklą Lietuvos himnui

Nacionalinės premijos laureatai klaipėdietis skulptorius Arūnas Sakalauskas ir nidiškis architektas Ričardas Krištapavičius laimėjo dar vieną projektų konkursą ir statys paminklą Lietuvos himnui ir jo autoriui dr. Vincui Kudirkai Vilniuje. 2006 metais naujasis paminklas turėtų iškilti pačiame sostinės centre, Savivaldybės aikštėje, prieš Vyriausybės rūmus.

Labdaros ir paramos fondas dr. Vinco Kudirkos vardui įamžinti paminklo projektų konkursą paskelbė dar 2003-iųjų sausį. Jis užsitęsė iki šių metų lapkričio 16-osios, kai bene po ketvirto turo autoritetinga konkurso vertinimo komisija iš trijų patobulintų projektų galiausiai išrinko vieną. Iš viso konkursui buvo pristatyti, Vilniaus rotušėje ir savivaldybėje eksponuoti 38 paminklo projektai. Į paskutinįjį turą tarp pačių geriausiųjų trijų pateko ir buvo premijuoti net kelių klaipėdiečių projektiniai pasiūlymai. Tai jauno skulptoriaus Dovydo Klimavičius ir architekto Vytauto Griciaus, taip pat skulptoriaus Stasio Žirgulio, architektų Adomo Skiezgelo ir Leono Adomkaus bei jau minėtas konkursą laimėjęs skulptoriaus Arūno Sakalausko ir architekto Ričardo Krištapavičiaus projektai.

Kaip „Klaipėdai“ sakė A. Sakalauskas, priešais Vyriausybės rūmus iškils trijų su puse metro aukščio granitinė V. Kudirkos figūra, o už jos – vienuolikos metrų varpinė, simbolizuojanti Lietuvos himną, kuris sklinda varpais, ir jos didįjį „varpininką“. Šią monumentalią kompoziciją skulptorius ketina iškalti iš spalvoto – geltono, žalio ir balto – granito, jame inkrustuoti Lietuvos himno žodžius.

Šiuo metu skulptorius A. Sakalauskas kuria paminklą Liudvikui Rėzai (architektas R. Krištapavičius), kurį kitąmet vasarą Lietuva padovanos Kaliningradui per jo 750-ąjį gimtadienį. Be to, A. Sakalauskas rengiasi dalyvauti sausio mėnesį vyksiančiame idėjų konkurse Laisvės paminklui Vilniaus Lukiškių aikštėje sukurti.

by admin