Tai bent juvelyrika!

O TEN, SOSTINĖJE…

Tai bent juvelyrika!

Vilniuje, “Vašingtono aikštės galerijoje” balandžio 2-ąją du dailininkai – klaipėdietė Jurga Karčiauskaitė-Lago ir vilnietis Vaidotas Žukas – pristatė drauge sukurtą juvelyrikos kolekciją “Mano mielas laukinis…”. Papuošalus demonstravo profesionalios stilistės ir TV žvaigždės.

J. Karčiauskaitės ir V. Žuko kaklo ir krūtinės papuošalai – spalvingai glazūruoti šamotiniai reljefai, inkrustuoti perlų, aukso ir sidabro spurgais, aprėminti tauriaisiais metalais. Paklausta, kokie šio menininkų dueto kūrybos privalumai ir trūkumai, J. Karčiauskaitė-Lago sakė: “Privalumas – visada ko nors išmoksti! O trūkumas – reikia prisiderinti (o gal tai visai ne trūkumas?..). Vaidoto glazūros – dominuojančios, labai ryškios, tad tauriųjų metalų funkcija šiuo atveju yra tik dar labiau paryškinti šamotą”. V. Žukas pridūrė: “Tai panašu į „džemseišeną“, kai scenoje susitinka mokantys savo amatą, bet iki tol kartu negroję muzikantai. Mano misija buvo nulipdyti ir, kelis kartus nuglazūravus, parengti ruošinį. O Jurga turėjo jam įkvėpti gyvybės, be to, suteikti užtikrintą funkcionalumą”.

Pirmą kartą parodyta Lietuvos sotinėje, kolekcija “Mano mielas laukinis…” šiąvasar bus pristatyta uostamiestyje “Pėdos” galerijoje, vėliau – Ispanijoje ir Švedijoje.

by admin