Trumpai

Trumpai

Trijų paroda „Esu“

Antano Mončio namuose-muziejuje Palangoje balandžio 9 – gegužės 3 dienomis veikia trijų Lietuvos pajūrio menininkų kūrinių paroda „Esu“. Joje pristatomi Nido Arkušausko piešiniai, Rolando Marčiaus tapyba ir Gyčio Skudžinsko fotografijos. Formaliai šį projektą galėtume įvardinti kaip autoportretų, kuriamų skirtingomis priemonėmis, ekspoziciją. Tačiau tai daugiau asmeninės perspektyvos šiuolaikiniame pasaulyje ir kultūroje paieškos. Kiekvieno autoriaus individualus požiūris nurodo tam tikrą šiandien gyvenančio ir kuriančio žmogaus veiklos ir tapatumo paieškos aspektą. Po 15 metų iš JAV į Klaipėdą sugrįžusio R.Marčiaus autorinė tapybos paroda „Spalvoti sapnai“ rytoj bus atidaryta ir Klaipėdoje, Baroti galerijoje.

Prisistatys jaunieji kūrėjai

Šiandien uostamiestyje lankytojams duris atvers „JEKlai(pė)da 2011“ ekspozicija – 2011–2013 metų „Jaunųjų Europos kūrėjų“ (JEK) bienalės atrankinė paroda. Dalyvauti JEK bienalėje šiemet pretendavo 141 menininkas iš Lietuvos. Komisija atrinko 18 autorių, kurių darbus iki gegužės vidurio bus galima pamatyti Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose. Per vernisažą 17 val. bus paskelbti aštuoni finalininkai, atstovausiantys Lietuvai 2011–2013 metų JEK bienalėje. Šiuo metu bienalėje dalyvauja aštuonios šalys: Austrija, Ispanija, Italija, Lietuva, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Vengrija ir jau šiais metais prisijungsianti Vokietija. Per trejus metus JEK bienalės ekspozicija aplankys jas visas.

Vokiečių kultūros dienos

Klaipėdoje, Nidoje ir Šilutėje gegužės 4 – birželio 19 dienomis vyks 13-osios „Vokiečių kultūros dienos“. Tai didžiausias Klaipėdos vokiečių bendrijos projektas. Jis Lietuvos pajūrio gyventojams ir svečiams šiemet padovanos 14 renginių. Nemokamai bus rodomi filmai, koncertuos Torstenas Riemannas, bus pristatyta knyga „Klaipėdos bauhauzas“, moksleivius suburs vokiškų dainų festivalis, vyks detektyvinės literatūros paroda, susitikimai su rašytoja Bettina Thierig ir aktoriumi Herbertu Tennigkeitu, veiks fotografijos dirbtuvės jaunimui su Jackueline Esen. Vienas festivalio akcentų – Barbaros Wachendorff režisuotas spektaklis „Rojaus kelias“ pagal Ullos Lachauer romaną. Tai bendras lietuvių ir vokiečių projektas.

Lėlių teatrų festivalis

Gegužės 6–8 dienomis Klaipėdoje šurmuliuos VI tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Karakumų asilėlis 2011“. Jo „žalios energijos“ idėją spinduliuos lėlių spektakliai, atkeliavę iš Vilniaus ir Kauno, taip pat Lenkijos, Prancūzijos bei Rusijos. Festivalyje vaidins ir jo rengėjas Klaipėdos lėlių teatras. Per tris dienas lėlių teatrų šventėje uostamiestyje publikai bus pristatyti 11 spektaklių. Jie šiemet bus vaidinami dviejose erdvėse – uostamiesčio Lėlių teatre ir netoliese esančioje Kompozitorių namų salėje. Bilietai į spektaklius – po 12 Lt. Jau šiomis dienomis bet kuriuo metu ir bet kurioje Klaipėdos senamiesčio vietoje galima sutikti bežingsniuojantį ir apie artėjantį festivalį visiems skelbiantį jo idėjinį vadą Karakumų asilėlį.

by admin