“Viskas apie moteris” – vokiečiams

Dalia KIRKUTIENĖ. Drugelis. 2005 m. Drobė, akrilas, 80×110 cm. Nerijaus Jankausko fotoreprodukcija
“Viskas apie moteris” – vokiečiams

Klaipėdos dramos teatro kūrybinė trupė šiandien išvyksta į Vokietiją – į kasmetinę tradicinę kelionę pas kolegas. Klaipėdiečių laukia Vokietijos Elmshorno miesto “Dittchenbuhne” teatras.

Jame aktorės Valentina Leonavičiūtė, Nelė Savičenko ir Regina Šaltenytė balandžio 29-ąją suvaidins šio sezono Klaipėdos dramos teatro anšlaginį Miro Gavrano “Viskas apie moteris” spektaklį, uostamiestyje pastatytą žymios Lietuvos teatro režisierės Dalios Tamulevičiūtės. Klaipėdiečių spektaklį pažiūrėti susirinks ir Hamburgo lietuvių bendruomenė.

Viešnagės Vokietijoje metu bus parodytas ir improvizuotas koncertas, kuriame Marlenos Ditrich dainas dainuos aktorė Nijolė Sabulytė ir kuriuo gegužės 30-ąją klaipėdiečiai atsisveikins su svetinguoju “Dittchenbuhne” teatru.

Abu teatrai jau keturiolika metų palaiko kūrybinius ryšius, kasmet atvykdami vieni pas kitus. Vokiečiai tradiciškai atvažiuos rudenį, mūsiškiai pas juos svečiuojasi kas pavasarį.

Pradės festivalį Lenkijoje

Gegužės 1-ąją Torunėje (Lenkija) Mažosios Lietuvos simfoninis orkestras atidarys XII Baltijos šalių dailės ir muzikos festivalį „Probaltica“.

Ne pirmą kartą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvas tampa vienu pagrindinių kontrabosisto Henryko Gizos vadovaujamo festivalio svečių. Šį kartą maestro Stasio Domarko vadovaujamas mūsų miestą, kraštą ir šalį garsinantis bei reprezentuojantis simfoninis orkestras į Torunėje, Varšuvoje ir Grudziondze vyksiančių koncertų programą įtraukė įvairių Baltijos šalių kompozitorių kūrinius. Orkestras atliks D.Šostakovičiaus 5-ąją simfoniją, švedo H.Alfveno Švediškąją rapsodiją bei vokiečio F.Šuberto Nebaigtąją simfoniją.

Festivalyje „Probaltica“ nuskambės ir lietuvių autorių kūriniai. Nacionalinę klasiką atspindės Eduardo Balsio Koncertas smuikui ir simfoniniam orkestrui, kurį Lenkijoje kartu su Mažosios Lietuvos simfoniniu orkestru grieš daugelio tarptautinių konkursų laureatė Ingrida Armonaitė. Šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrybą reprezentuos Alvydas Remesa. Kūrinius diriguos orkestro įkūrėjas ir meno vadovas maestro S.Domarkas.

Atidarę ir pradėję XII festivalį „Probaltica“ minėtuose Lenkijos miestuose, klaipėdiečiai neskubės grįžti namo. Šįkart į festivalio programą įtraukti ir Klaipėdos brass kvinteto koncertiniai projektai, kurie vyks jau pasibaigus Mažosios Lietuvos simfoninio orkestro gastrolėms.

Viena iš pastarųjų metų „Probaltica“ festivalio naujovių – jungtinis Baltijos šalių simfoninio orkestro koncertas. Gegužės 7-ąją Varšuvoje, o 8-ąją Torunėje kartu su Lenkijos, Švedijos, Vokietijos, Latvijos, Rusijos ir kitais Baltijos šalių atlikėjais šiame orkestre gros ir penki Mažosios Lietuvos simfoninio orkestro artistai bei dar keturi muzikantai iš Lietuvos nacionalinio bei Kauno miesto simfoninių orkestrų.

XII Baltijos šalių dailės ir muzikos festivalis „Probaltica“ didžiausiuose Lenkijos miestuose ir prestižiškiausiose salėse vyks beveik visą gegužės mėnesį.

“Šaltas vaikas” nenuvylė

Kaune, “Girstučio” kultūros centre balandžio 6-22 dienomis vyko 27-asis tradicinis festivalis “Lietuvos teatrų pavasaris”, kuriame pasirodė ir klaipėdiečiai.

Festivalyje šiemet buvo parodyta 13 spektaklių, sukurtų Vilniaus, Kauno, Penevėžio, Maskvos ir Klaipėdos teatruose.

Klaipėdos dramos teatras į “Lietuvos teatrų pavasarį” nuvežė režisieriaus Oskaro Koršunovo uostamiestyje prieš metus pastatytą Mariaus von Majenburgo “Šaltą vaiką”.

Nors šis klaipėdiečių spektaklis Kaune buvo rodomas jau trečią kartą (praėjusį rudenį pristatytas Kauno dramos teatre ir tame pačiame “Girstutyje”), jam dėmesys neslūgsta. “Šaltas vaikas” festivalio programoje buvo parodytas balandžio 15-ąją pilnai salei publikos.

Klaipėdos dramos teatro direktorius Gediminas Pranckūnas “Klaipėdos” dienraščiui tvirtino, kad gana brangiai teatrui kainavęs “Šaltas vaikas” jau su kaupu atsipirko.

Anot direktoriaus, toks pirmas atvejis šio teatro istorijoje, kad tai įvyktų mažiau nei per vienerius metus.

Teatro direktorius šiuo metu ieško finansinės paramos kitam O.Koršunovo spektakliui, kurį režisierius Klaipėdos dramos teatre galėtų pastatyti per šią vasarą. “Su O.Koršunovu jau kaip ir susitarta, beliko smulkmena – gauti spektakliui pinigų”, – sakė G.Pranckūnas. Anot jo, šįsyk O.Koršunovo pasirinkimas vėlgi labai intriguoja.

Kultinis režisierius vėl grįžta prie klasikos – Klaipėdoje ketina statyti norvegų dramaturgo Henriko Ibseno dramą “Laukinė antis”.

“Klaipėdos” inf.

by admin