Vokiečių “Karantinas” mūsų tapytojo braižo nepakeitė

LANGAS

Vokiečių “Karantinas” mūsų tapytojo braižo nepakeitė

Klaipėdietis tapytojas Virginijus Viningas spalio mėnesį su autorine kūrybos paroda buvo išvykęs kelioms dienoms į Vokietiją. Jis dalyvavo tarptautiniame vaizduojamojo meno projekte “Karantinas”, kuriam nutapė ciklą darbų sakraline tema.

Spalio 4-28 dienomis Vokietijoje, Riūgeno saloje esančiame Rambyno miestelyje veikė V.Viningo tapybos paroda, kurią autoriui užsakė projekto kuratorė, tenykštė galerininkė, menotyrininkė Siuzana Burmeister. Su Riūgeno salos dailininkų sąjunga sumaniusi tarptautinį meno projektą “Karantinas”, ponia Siuzana jame dalyvauti pakvietė tris vokiečių dailininkus ir vieną iš Lietuvos. V.Viningą ji susirado per Klaipėdos Baroti galeriją, su kuria jau yra pristačiusi ne vieną šiuolaikinės vokiečių ir lietuvių dailės parodą.

Projektas “Karantinas” – tai buvusioje Rambyno koplyčioje, o dabar – Riūgeno salos dailininkų sąjungos būstinėje ir galerijoje – viena po kitos surengtos autorinės trijų vokiečių dailininkų instaliacijos, metalo plastikos, videomeno parodos bibline tematika. Projektą vainikavo V.Viningo tapybos ekspozicija, taip pat atliepusi šią projekto padiktuotą temą.

V.Viningas “Durims” sakė, kad pirmąkart savo tapyboje jam teko gilintis į Biblijos siužetus, ir tai buvę įdomu. Specialiai parodai Vokietijoje ant kartono, drobės ir popieriaus jis nutapė 10 darbų. Paišė “Verkiančius angelus”, “Miegančią sargybą”, “Judo mirtį”, “Baisiausią Petro sapną”…

Paklaustas, ar nauja tema reiškia ir stilistinius autoriaus braižo pokyčius, V.Viningas tvirtino, kad ne, – jis tapo vis dar taip pat, kaip iki šiol, ir savo “varvančių” dažų impresijos kol kas nežada atsisakyti. Taigi artimiausiose parodose atpažinsime tą patį V.Viningą, nors naujų jo paveikslų siužetai gali būti netikėti.

by admin