Vyriausybė skirs meno premijas

O TEN, SOSTINĖJE…

Vyriausybė skirs meno premijas

Šiais metais bus skiriamos penkios Vyriausybės meno premijos už reikšmingus Lietuvos menui ir kultūrai darbus.

Pasiūlymus skirti meno premijas gali teikti asmenys, kūrybinės sąjungos, meno institucijos, visuomeninės organizacijos. Meno premijos skiriamos Lietuvos, taip pat Pasaulio lietuvių bendruomenės ir kitiems užsienio šalių menininkams. Tais atvejais, kai premija skiriama kolektyvui, ji išmokama po lygiai kiekvienam autoriui. Menininkų darbus vertins Meno premijų komisija, kuri sudaryta iš menininkų, kultūros darbuotojų, atsižvelgiant į Lietuvos kultūros ir meno

tarybos, Meno kūrėjų organizacijų asociacijos pasiūlymus.

Bienalės akcentas – kompiuterinė grafika

Rita BOČIULYTĖ

Lapkričio 5-ąją Vilniuje, Švento Jono gatvės galerijoje atidaroma 13-oji Vilniaus ekslibrisų bienalė. Tai tarptautinė knygos ženklų paroda ir konkursas, kuriuos tradiciškai kas antri metai mūsų sostinėje rengia Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos knygų draugija ir vilnietis grafikas Valerijonas Vytautas Jucys.

13-ojoje tarptautinėje Vilniaus ekslibrisų bienalėje dalyvauja 40 autorių. Į Lietuvą savo sukurtus knygos ženklus atsiuntė dailininkai iš Brazilijos, Japonijos, Argentinos, Belgijos, Lenkijos, Čekijos, Estijos, Latvijos. Be abejo, gausiausiai bienalėje dalyvauja Lietuvos grafikai, ištikimi ekslibriso žanrui.

Gana solidžiai šioje kompanijoje atrodo ir klaipėdiečiai dailininkai, savo ekslibrisus nebe pirmąsyk eksponuojantys (ir laurus pelnantys!) Vilniaus bienalėje. 13-ajai savo darbus pateikė grafikai Danutė Žalnieriūtė, Algis Kliševičius, Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė, Ona Šimaitytė-Račkauskienė, į parodą dar ketina suskubti Mindaugas Petrulis.

Parodos išvakarėse paaiškėjo tradicinio bienalės konkurso rezultatai, įvardinti jo nugalėtojai, paskirti trys lygiaverčiai medaliai ir septyni diplomai už meniškiausius ekslibrisus. 13-osios tarptautinės Vilniaus ekslibrisų bienalės medaliai per vernisažą bus įteikti Jižiui Brazdai (Čekija, Praha), Lembitui Lochmusui (Estija, Talinas) ir Mikalojui Povilui Vilučiui (Lietuva, Vilnius).

Bienalės diplomais, jos žiuri sprendimu, bus apdovanoti knygos ženklų kūrėjai iš Latvijos bei Argentinos, taip pat vilnietis grafikas Marius Liugaila ir klaipėdietis Algis Kliševičius. Jis šį garbingą įvertinimą pelnė už kompiuterinę grafiką. Sveikiname! Juolab kad konkurencija auga, ir Vilniaus ekslibrisų bienalėje akivaizdžiai gerokai padaugėjo kompiuterinės grafikos pavyzdžių…

Vilniaus ekslibrisų bienalės paroda sostinėje veiks iki lapkričio 23-iosios, po to keliaus po Lietuvą. Uostamiestį ji turėtų pasiekti kitų metų pradžioje.

Pirmasis Šiaurės ir Baltijos šalių kino kūrėjų forumas

Lapkričio 14–16 dienomis į Vilnių pirmą kartą suvažiuos Šiaurės ir Baltijos šalių kino režisieriai bei prodiuseriai aptarti bendradarbiavimo galimybių, kuriant filmus, žengiant į Europos kino rinką ir pritraukiant lėšų kinui iš Europos Sąjungos fondų.

Pirmajame Šiaurės ir Baltijos šalių kino kūrėjų forume laukiama kino profesionalų iš Skandinavijos valstybių, Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Koprodukcijos forumo metu daugiausia laiko ir dėmesio bus skirta asmeniniams profesionalų susitikimams ir diskusijoms apie bendrų filmų kūrimo perspektyvas, idėjas ir konkrečius projektus. Kaip teigia renginio iniciatorė dr. Gražina Arlickaitė, tai savotiška kontaktų mugė. Numatyti naujus bendrus kino projektus yra ypač aktualu šiuo metu, kai trys Baltijos šalys tampa ES narėmis ir įgyja galimybę naudotis ES kino rėmimo fondais, įvairiais lygiais finansuojančiais audiovizualinius projektus.

by admin