Pavasarinis apdovanojimų lietus

Pavasarinis apdovanojimų lietus

Per pavasario atostogas, kai kiti mokiniai atostogavo, Juozo Karoso muzikos mokyklos auklėtiniai aktyviai dalyvavo tarptautiniuose konkursuose ir pelnė aukščiausius apdovanojimus.

Balandžio 3–5 d. vykusiame tarptautiniame akordeonistų konkurse „Ascoltate“ Kaune dalyvavo jaunieji akordeonistai – solistai, ansambliai ir orkestrai iš Lietuvos, Latvijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos. Jame klaipėdietis Vitalijus Dobrovolskis (mokytojas Robertas Užgalis) solo kategorijoje iškovojo pirmąją vietą, ansamblių kategorijoje kartu su Emilija Šukyte (mokytoja Vaiva Purlytė) laimėjo taip pat pirmąją vietą.

Lietuvoje gerai žinomo akordeono virtuozo Miroslavo Lelyukho inicijuotas II tarptautinis akor-deono festivalis-konkursas „Saliut, akordeon!“, balandžio 8 d. surengtas Kaliningrado (Rusija) meno mokyklos „Harmonija“ koncertų salėje, sukvietė geriausius jaunuosius akordeonistus iš Rusijos, Latvijos ir Lietuvos. Jie varžėsi trijose kategorijose: solistai, akordeonų ansambliai, mišrūs ansambliai. Visi konkurso dalyviai buvo suskirstyti į keturias amžiaus grupes: iki 9 metų, 10–12 metų, 13–15 metų bei 16 metų ir vyresni.

„Jau pradėjus klausytis mažiausių atlikėjų, teko suklusti ir dar kartą įsitikinti, kokia stipri rusų akordeono mokykla. 8–9 metų vaikai su mažiukais akordeonais atliko techniškai labai sudėtingus kūrinius“, – pasakojo vienas konkurso žiuri narių R.Užgalis.

Šiame konkurse V.Dobrovolskis solo kategorijoje iki 15 metų pelnė garbingą antrąją vietą, o jo ir E.Šukytės (fortepijonas) ansambliui „Bravo Duo“ komisija vienbalsiai skyrė Didįjį konkurso prizą. Per baigiamąjį koncertą komisijos pirmininkas kompozitorius Jurijus Peškovas jiems įteikė įspūdingą taurę ir asmeniškai pasirašytus savo natų rinkinius.

V.Dobrovolskis taip pat pasirodė balandžio 14 d. surengtame XI Žemaitijos ir Klaipėdos krašto akordeonistų konkurse, kuriame laimėjo Didįjį prizą. O tuo metu E.Šukytė pelnė garbingą antrąją vietą Paryžiuje vykusiame tarptautiniame pianistų konkurse „Nikolai Rubenstein 2012“, kuriame dalyvavo Uzbekistano, Rusijos, Gruzijos, Lietuvos, Bosnijos-Hercegovinos, Prancūzijos jaunieji muzikantai.

Abu jaunieji klaipėdiečiai gegužės 14–17 d. vyks į Čekiją, į II tarptautinį konkursą „Music Seasons in Prague“, kuriame pasirodys solo ir ansamblių kategorijose. R.Užgalis pakviestas į šio konkurso vertinimo komisiją.

„Durų“ inf.

by admin